Święto Niepodległości i hołd dla Binarowskich Bohaterów - 2021

W czwartek – 11 listopada przypadło w tym roku Święto Niepodległości. Pamiętając o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny o godz. 10.00 duszpasterze binarowscy odprawili Mszę św. w intencji Ojczyzny i naszych lokalnych binarowskich Bohaterów, którzy dla naszej wolności przelewali krew i oddali życie. W liturgię zaangażowali się uczniowie naszej Szkoły Podstawowej im. Króla Kazimierza Wielkiego. Powagę Uroczystości podkreślała obecność Pocztów Sztandarowych naszej Szkoły oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Binarowej. We Mszy św. uczestniczyli bardzo licznie nasi Parafianie. Po zakończonej Mszy św. wszyscy przeszli na Cmentarz do grobu śp. Michała Sendeckiego ps. „Grab”, działacza ruchu ludowego, który za swoją działalność antyhitlerowską zginął  z rąk okupanta niemieckiego 13 stycznia 1945 roku. Został odśpiewany hymn narodowy, przedstawiciele rodziny śp. Michała złożyli kwiaty a zuchy z drużyny „Dzielne Niedźwiadki” oraz przedstawiciele Szkolnego Samorządu zapalili znicze na cześć wolnej Ojczyzny i naszych Bohaterów. Społeczność naszej Parafii w uroczysty sposób przeżyła Święto Niepodległości.