Uroczystość 100-lecia Odzyskania Niepodległości

W niedzielę – 11 listopada świętowaliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Ten dzień skłaniał nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za naszą Ojczyznę. Niedzielna Suma, sprawowana przez binarowskich duszpasterzy, została ofiarowana za Ojczyznę i naszych lokalnych Binarowskich Bohaterów, którzy dla naszej wolności przelewali krew i oddawali życie. Na zakończenie Sumy – z akompaniamentem Kapeli Pana Mariana zaśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy i kilka patriotycznych pieśni, a koncert zakończyło odśpiewanie „Roty”. Potem wykonaliśmy Jubileuszową fotografię „Binarowian Roku 2018” na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przy naszym kościele. We wspólnym świętowaniu uczestniczyło wielu naszych Parafian, binarowskich Rodaków i Gości a powagę przeżywanej Uroczystości podnosiły poczty sztandarowe Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Ochotniczej Straży Pożarnej w Binarowej.

Niech Miłosierny Bóg, który sto lat temu pozwolił nam odzyskać upragnioną wolność, usłyszy naszą wielką prośbę: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną pobłogosław, Panie...”.