Uroczystość Bożego Ciała 2024

W dzisiejszą uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa publicznie wyrażamy naszą wiarę i radość z tego, że Pan Jezus pozostał z nami na zawsze w sakramentalnym znaku Eucharystii. Za tę obecność dziękujemy i tą obecnością się karmimy i umacniamy. O godz. 10.00 duszpasterze binarowscy sprawowali uroczystą Eucharystię. Przewodniczył jej i wygłosił kazanie (z ambony!) ks. Patryk. Po Mszy Świętej wyruszyła uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy usytuowanych w Nadolu, by prosić Pana ukrytego w Najświętszym Sakramencie o Jego łaski i błogosławieństwo w naszej pracy, w naszej nauce i w naszym odpoczynku. W czasie procesji asystowały dzieci I-Komunijne, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, LSO a także Seniorzy z Klubu Senior+. Nad bezpieczeństwem uczuwała Policja z Biecza oraz OSP Binarowa.

Więcej fotografii na profilu Facebook naszej Parafii.