Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski - 2019

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, łączy w sobie zarówno wymiar kultu Matki Bożej, jak i wydarzenia z historii naszej Ojczyzny. Nie jest zwyczajną Uroczystością ku czci Maryi, ale bardzo dobitnie podkreśla Jej obecność w dziejach Polski. W Maryi splatają się zatem historia zbawiania z historią naszej Ojczyzny i rodaków. Parafialną uroczystość patriotyczną obchodziliśmy na Sumie z udziałem pocztów sztandarowych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Binarowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Binarowej oraz grupy zuchów - „Leśnych Niedźwiadków” z naszej Szkoły z opiekunką, Panią Beatą. Modliliśmy się także w intencji naszych parafialnych Strażaków – o opiekę i pomoc św. Floriana w ich trudnej i niebezpiecznej służbie – z racji patronalnego święta.