Wizyta Gości z zagranicy - 2018

We wtorek – 25 września – gościliśmy w naszym kościele grupę dzieci i opiekunów – uczestników projektu: Erasmus + Edukacja szkolna KA2 Partnerstwa strategiczne na rzecz wymiany dobrych praktyk, w którym uczestniczy także Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Binarowej. Kilkanaście minut po godzinie 8.00 do naszego kościoła przybyła grupa 22 uczniów oraz 10 opiekunów z krajów partnerskich uczestniczących w projekcie, którymi są: Hiszpania, Turcja, Grecja, Rumunia oraz Polska. Towarzyszyły im, jako tłumaczki Panie uczące w naszej Szkole języka angielskiego: Pani Kinga oraz Pani Sabina. Goście dowiedzieli się o historii naszej miejscowości, zwiedzili nasz kościół, wpisali się do Księgi Pamiątkowej oraz zrobili sobie pamiątkowe fotografie. Na zakończenie miłej wizyty wszyscy otrzymali także upominki a Ks. Proboszcz odmówił modlitwę w intencji uczestników spotkania. Potem nasi Goście udali się do Szkoły w Binarowej, gdzie wysłuchali programu przygotowanego w języku angielskim przez naszych uczniów a potem przedstawiali ciekawe programy ze swoich krajów, skąd przyjechali.  Oprócz tego odbywały się z udziałem naszych Gości inne spotkania, rozgrywki sportowe oraz dyskoteka a na czas pobytu w Binarowej nasi Goście zamieszkali w rodzinach naszej miejscowości.