Złoty Jubileusz Kapłaństwa o. Romana Michalca

W niedzielę – 23 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 11.00 świętowaliśmy Jubileusz 50-lecia Kapłaństwa naszego Rodaka – o. Romana Michalca, redemptorysty od ponad 30 lat pracującego w Niemczech. Mszę św. wraz z o. Jubilatem koncelebrowali: ks. Czesław Stanaszek – Dziekan dekanatu Biecz, ks. kanonik Zbigniew Ryznar z Biecza, o. Bogusław Augustowski, rodak binarowski – kustosz i proboszcz Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, ks. proboszcz z Binarowej oraz o. Mariusz Chyrowski – Magister Nowicjatu Redemptorystów z Lubaszowej, który wygłosił także okolicznościowe kazanie. Na początku Mszy św. Czcigodnemu o. Jubilatowi złożyły życzenia dzieci, dorośli parafianie a ks. Dziekan naszego dekanatu odczytał słowo ks. Biskupa Jana Wątroby – Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej skierowane do o. Romana i uczestników uroczystości. Miłą pamiątką Jubileuszu będzie nowy kielich mszalny z pateną do sprawowania Eucharystii w naszym kościele ufundowany przez naszego Rodaka. Przed ofiarowaniem nowe naczynia liturgiczne zostały poświęcone przez głównego Celebransa a potem po raz pierwszy użyte do sprawowania świętej liturgii. Na zakończenie Eucharystii o. Roman w krótkim słowie podziękował Panu Bogu, kapłanom oraz uczestnikom uroczystości a potem poprowadził procesję eucharystyczną zakończoną udzieleniem błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Składamy serdeczne gratulacje, podziękowania i życzenia Czcigodnemu o. Jubilatowi wielu łask w dalszej posłudze kapłańskiej oraz opieki Matki Bożej Binarowskiej.

Szczęść Boże!