Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ciekawe informacje

Relacja z wernisażu wystawy w Muzeum Ziemi Bieckiej
29/06

Zapraszamy przeczytania relacji i oglądnięcia fotografii z wernisażu wystawy 'Zabytki binarowskiej świątyni - w 670. rocznicę lokacji', który odbył się w Muzeum Ziemi Bieckiej na rozpoczęcie obchodów Jubileuszowych.

 

Jednocześnie Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Michała Archanioła w Binarowej składa serdecznie podziękowanie Pani Dyrektor Marcie Bartuś oraz pracownikom Muzeum Ziemi Bieckiej za zorganizowanie wystawy zabytków naszej świątyni w związku z Jubileuszem 670-lecia lokacji naszej miejscowości.

 

Dziękujemy także ks. dr Sławomirowi Zychowi z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Pani mgr Gabrieli Stawowiak za wygłoszone prelekcje oraz dzieciom i młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Binarowej za program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Pani mgr Małgorzaty Stec i mgr Alicji Lignar. Było uroczyście, dostojnie, ciekawie i godnie dla uczczenia 670-lecia lokacji królewskiej Binarowej!

 

Dziękujemy także wszystkim, którzy uczestniczyli w otwarciu wystawy i zapraszamy do oglądania naszych 'rodowych klejnotów' aż do 29 czerwca br. w Muzeum Ziemi Bieckiej w Domu z Basztą. Naprawdę warto!

 

Link do artykułu ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Bieczu!

Jubileuszowy Kalendarz na rok 2018
23/06

W bieżącym roku nasza Parafia przeżywa piękny Jubileusz – 670 lat od lokacji Binarowej. Wracamy zatem do roku 1348 – kiedy to w Wigilię Narodzenia św. Jana Chrzciciela, czyli 23 czerwca – król Kazimierz Wielki wydał przywilej lokacyjny naszej miejscowości. Na mocy tego dokumentu jeden łan ziemi przeznaczono na uposażenie Parafii.

 

Każdy Jubileusz to okazja do świętowania i dumy z przeżytego czasu a w wypadku takiego Jubileuszu także szacunku i honoru dla naszych przodków, którzy przez 670 lat żyli, pracowali i wyznawali chrześcijańską wiarę na binarowskiej ziemi. Staraniem Parafii na Rok Jubileuszowy – czyli 2018 – został wydany okolicznościowy ścienny kalendarz. Jest tam krótka historia naszej Parafii i najważniejsze wydarzenia  przyszłego roku a wszystko ozdobione fotografiami naszego kościoła i jego otoczenia. Kalendarz można nabyć w zakrystii. 

 

Wstępnie przyjęliśmy, że główną Uroczystość Jubileuszową będziemy przeżywać w czasie majowego Odpustu ku czci Matki Bożej Binarowskiej – Wspomożycielki Wiernych – 27 maja 2018 roku.

 

Relacja Bieckiego Centrum Kultury z Niedzieli Jubileuszowej
30/05

Zachęcamy do przeczytania artykułu i oglądnięcia fotografii Bieckiego Centrum Kultury z 'Niedzieli Jubileuszowej'.

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Binarowej składa serdeczne podziękowanie Panu Dyrektorowi Bieckiego Centrum Kultury Pawłowi Jamro oraz pracownikom BCK za pomoc w przygotowaniu, zaangażowanie i obecność w czasie 'Niedzieli Jubileuszowej'. Ludzkie słowa, choćby najpiękniejsze nie wyrażą tego, ile zawdzięczamy naszym Przyjaciołom z BCK - serdeczne 'Bóg zapłać!'

 

Link do artykułu - zapraszamy!

Relacja Gazety Gorlickiej z Niedzieli Jubileuszowej
29/05

'Gazeta Gorlicka' zamieściła relację z 'Niedzieli Jubileuszowej' - zachęcamy do przeczytania i oglądnięcia fotografii. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Binarowej składa serdeczne podziękowanie Redakcji 'Gazety Gorlickiej' za przyjęcie patronatu medialnego naszej Uroczystości Jubiluszowej i miłą współpracę.

 

Link do artykułu w Gazecie Gorlickiej - zapraszamy!

Rejestracja - III Jubileuszowy Bieg Królewski
27/05

III Jubileuszowy Bieg Królewski

 

Rejestracja

 

Regulamin

 

Zapraszamy!

 

Już wkrótce 670-lecie lokacji Binarowej
27/05

 Już wkrótce 670-lecie lokacji Binarowej!

 

Materiał telewizji GorliceTV Warto zobaczyć!

III Bieg Królewski - zapowiedź i zaproszenie
27/05

Jedną z głównych atrakcji Festynu Parafialnego pod nazwą „Niedziela Jubileuszowa”, który odbędzie się w niedzielę 27 maja 2018 r. dla uczczenia 670 rocznicy lokacji Binarowej będzie III Bieg Królewski. Głównym organizatorem Biegu jest nasza Parafia we współpracy z Urzędem Miejskim w Bieczu a patronat nad tym wydarzeniem przyjął Ks. Dziekan Dekanatu Biecz.

 

Celem biegu jest także popularyzacja biegania, propagowanie zdrowego stylu życia oraz promocja dziedzictwa kulturowego i walorów turystyczno-krajoznawczych  naszej miejscowości. Trasa biegu będzie przebiegać malowniczymi drogami Binarowej – start obok Domu Strażaka w kierunku Nadola drogą za Rzeką, potem w Nadolu skręt w lewo obok Państwa Szurkiewiczów przez drogę „Przycznią” w kierunku Lechowych Potoków i powrót obok Państwa Makowców do drogi „Przyczniej”, potem skręt w prawo na drogę „Przycznią” a następnie skręt w lewo w kierunku Maślakowic, a potem powrót drogą za rzeką do mety przy Domu Strażaka. Biegacze będą mieli do przebiegnięcia dystans 6 km.

 

Prowadzona będzie klasyfikacja generalna oraz z podziałem na kategorie wiekowe. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal a zwycięzcy w klasyfikacji generalnej i wiekowej otrzymają nagrody rzeczowe, pamiątkowe gadżety i dyplomy. Zapisywać do biegu można się już przez Internet oraz w dniu zawodów. Dodatkową atrakcją będzie Mini Bieg dla dzieci i młodzieży na dystansie 670 metrów w 2 kategoriach: dla dziewcząt i chłopców w kategorii wiekowej 13 lat i młodsi, czyli rocznik 2006 i młodsi oraz w kategorii wiekowej od 14 do 16 lat, czyli w rocznikach od 2005 do 2003 roku.

 

Regulamin Biegu, trasa oraz wszelkie inne ważne informację znajdują się na parafialnej stronie internetowej a zapisać na Bieg można na stronie: www.timesport.pl. Zachęcamy Parafian czujących się na siłach do szybkiego treningu i sportowej rywalizacji oraz uczestnictwa w III Biegu Królewskim. Zapraszamy także dzieci i młodzież z naszej Parafii do udziału w Mini Biegu, bo naprawdę warto!

 

Regulamin III Biegu Królewskiego

 

Trasa III Biegu Krolewskiego

 

Trasa III Biegu Królewskiego

 

Trasa III Biegu Królewskiego - mapa satelitarna

 

Trasa III Biegu Królewskiego - mapa satelitarna

 

III Bieg Królewski - wykres wysokości trasy

 

III Bieg Królewski - wykres wysokości trasy

 

III Bieg Królewski - medal

 

III Bieg Królewski - medal

Dotacja Marszałka Województwa Małopolskiego - 2018
09/05

W dniu 9 maja 2018 r. w Ratuszu Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu odbyło się spotkanie Pani Urszuli Nowogórskiej – Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Pana Leszka Zegzdy – Członka Zarządu województwa Małopolskiego z beneficjentami konkursów „Ochrona zabytków Małopolski” oraz „KAPLICZKI MAŁOPOLSKI_2018” z terenu subregionu sadeckiego.

 

W trakcie spotkanie Gospodarze Uroczystości wręczyli pamiątkowe czeki informujące o otrzymanej dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego. Miło jest poinformować, że na prace zaplanowane w 2018 r. nasza Parafia otrzymała od Województwa Małopolskiego dotację w wysokości 20 000 zł na kontynuację prac konserwatorskich w prezbiterium naszego kościoła, w dolnych partiach, na ścianach północnej i południowej.  Symboliczny czek w imieniu Parafii w Binarowej odebrał ks. Proboszcz.  Dzięki otrzymanej dotacji będzie możliwe wykonanie kolejnego etapu prac konserwatorskich w naszym kościele.

 

Parafia pw. św. Michała Archanioła w Binarowej składa serdeczne podziękowanie Panu Marszałkowi oraz Sejmikowi Województwa Małopolskiego za przyznaną dotację.

 

Artykuł ze strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego

 

 

 

 

 

 

18 marca - 'Most Modlitewny' z Seminarium Duchownym w Rzeszowie
18/03

18 marca - Most Modlitewny z Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie

 

Czym jest 'Most Modlitewny'?

Znalezione w internecie
16/03

Już niedługo rozpocznie się nowy sezon turystyczny, zatem gdyby Ktoś już planował odwiedzenie naszego kościoła to warto przeczytać:

 

tutaj

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.