Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ciekawe informacje

Dlaczego warto uczyć się od innych?...
28/05

W dobie koronawirusa ciekawa forma zwiedzenia naszego kościoła
22/04

IV Niedziela Wielkiego Postu - Kazanie Pasyjne ks. Roberta Karasia
22/03

IV Niedziela Wielkiego Postu - Kazanie ks. Roberta Karasia
22/03

Zaproszenie na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Kameralnego GCK 'Belfersingers'
25/01

Stowarzyszenie Chóralne 'BELFERSINGERS' oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Binarowej zapraszają na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Kameralnego GCK 'Belfersingers' w niedzielę 2 lutego 2020 r. Chór będzie śpiewał w czasie Mszy św. o godz. 11.00 a po Mszy św. wykona kilka kolęd oraz utworów regionalnych. Serdecznie zapraszamy!

 

Zachęcamy do głosowania na projekty Małopolskiej Organizacji Turystycznej
29/09

Do 29 września br. trwa konkurs na „Turystyczne Skarby Małopolski'. Głosowanie odbywa się internetowo za pomocą e-maila. Zachęcamy do oddania głosu na projekty Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Dzięki współpracy naszej Parafii z MOT w naszym kościele odbywa się co roku koncert z cyklu „Muzyka Zaklęta w Drewnie” oraz zatrudniony jest przewodnik do obsługi ruchu turystycznego.

 

Można głosować na dwa projekty:

 

W kategorii Wydarzenie cykliczne' na – „Festiwal Muzyka Zaklęta w Drewnie”

W kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” na „Szlak Architektury Drewnianej”

 

 

Link do głosowania:

http://konkurs.visitmalopolska.pl/?fbclid=IwAR1XYurD0tUD4USVr0XhApB25gdpxeldA4aH5wkLQ8GjrkFieC1fZnoh6f4

 

 

Polecamy się życzliwości naszych Przyjaciół z Internetu i dziękujmy za każdy oddany głosinnocent

Muzyka Zaklęta w Drewnie - Cracow Singers w Binarowej
25/08

Muzyka Zaklęta w Drewnie - Cracow Singers w Binarowej

 

 

 

Zespół wokalny Cracow Singers skupia doświadczonych śpiewaków, których wspólnym dążeniem jest realizacja projektów wysokiej próby zarówno pod względem konceptualnym jak i wykonawczym. Zespół koncentruje swoją działalność na przedsięwzięciach autorskich, interdyscyplinarnych, wypracowuje nowe pomysły łącząc odległe obszary oraz interesujących Partnerów.
Cracow Singers wyróżnia konsekwentnie wypracowywana estetyka brzmienia oraz jakość interpretacji.
Zespół prezentuje programy a cappella z muzyką dawną i współczesną a także współpracuje z instrumentalistami oraz z orkiestrami w różnorodnych repertuarach. Zespół uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych miasta Krakowa, zapraszany jest również do uczestnictwa w festiwalach w kraju i za granicą.
Kierownikiem artystycznym Cracow Singers jest Karol Kusz.
W programie koncertu muzyka wokalna polskiego, francuskiego i angielskiego Renesansu, ze szczególnym podkreśleniem twórczości polskiego kompozytora Wacława z Szamotuł. Kompozycje XVI wiecznych mistrzów korespondują ze sobą zarówno pod względem tematycznym – sfera sacrum, jak i pod względem najlepszego warsztatu kompozytorskiego.
Ważny kontekst tematyczny programu związany jest z tegorocznym wielkim polskim jubileuszem 450 – lecia Unii Lubelskiej. Koncert otworzy „Modlitwa za Rzecz Pospolitą i Króla” - kompozycja Wacława z Szamotuł. Pieśń śpiewana była na cześć Zygmunta II Augusta i utożsamiała króla z państwem oraz narodem, stąd nazwana została pierwszym hymnem polskim.

 

Koncert odbędzie się w niedzielę 25 sierpnia br. o godz. 17.00. Wstęp wolny! Zapraszamy!


Wstęp na wszystkie koncerty wolny!
www.facebook.com/MuzykaZakletaWDrewnie
www.facebook.com/drewniana.malopolska

Podziękowanie Księży Werbistów
13/08

Podziękowanie Księży Werbistów

 

Na adres naszej Parafii nadeszło podziękowanie misjonarzy – Księży Werbistów za pomoc i przeprowadzoną zbiórkę znaków wiary, kluczy, znaczków pocztowych, obrazków i innych rzeczy na cele misyjne.

 

Dziękujemy za miłe słowa!

 

 

Kromer Biecz Festival - koncert sonat Bacha, Abla i Mozarta
11/08

Kromer Biecz Festival – koncert sonat Bacha, Abla i Mozarta 

 

Relacja ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Bieczu

  

Czytaj tutaj

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.