Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Ciekawe informacje

Zaproszenie na 1. Zjazd Motocyklowy Binarowa 2024
13/07

Zaproszenie na 1. Zjazd Motocyklowy Binarowa 2024.

 

Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Binarowej serdecznie zaprasza wszystkich miłośników dwóch kółek na I Zjazd Motocyklowy który odbędzie się 28.07.2024 r. w Binarowej. Okazją do spotkania jest dzień św. Krzysztofa, patrona kierowców. O godz. 14.00 na Ołtarzu Polowym przy kościele w Binarowej zostanie odprawiona Msza św. w intencji kierowców zakończona błogosławieństwem i poświęceniem motocykli. Po Mszy Świętej przewidziana jest parada motocyklowa urokliwymi uliczkami Binarowej. Każdy jednoślad jest bardzo miłe widziany a dla uczestników będą okolicznościowe pamiątki. Liczymy na Waszą obecność!

Jedną z ważnych atrakcji dla uczestników Zjazdu będzie możliwość zwiedzenia kościoła pw. św. Michała Archanioła w Binarowej, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie jest bezpłatne, w niedziele kościół jest udostępniony do godz. 17.00 więc będzie wystarczająco dużo czasu. No i pamiątka dla każdego Motocyklisty w postaci dedykowanej smyczy do kluczy będzie miłą pamiątką z pobytu w Binarowej.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Zaproszenie na drugą edycję Zlotu Pojazdów Zabytkowych Binarowa 2024
13/06

2. Zlot Pojazdów Zabytkowych Binarowa 2024

 

Parafia Świętego Michała Archanioła w Binarowej i Automobilklub Biecki serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków i miłośników motoryzacji, do udziału w 2. Zlocie Pojazdów Zabytkowych w niedzielę 7 lipca 2024 r.

Zapraszamy tak posiadaczy pojazdów jednośladowych jak i samochodów, które zapisały się w historii polskiej motoryzacji oraz właścicieli różnych oldtimerów i youngtimerów, z tym że najmłodsze pojazdy muszą mieć 25 lat.

Szczególnie cenione będą pojazdy należące do mieszkańców Binarowej i Gminy Biecz.

Celem imprezy jest kultywowanie tradycji polskiej motoryzacji oraz popularyzowanie wiedzy o historii motocykli i samochodów, a przede wszystkim umożliwienie podziwiania z bliska perełek klasycznych pojazdów.

Plan Zlotu wygląda następująco:

W niedzielę 7 lipca 2024 r. o godz. 13:00 spotykamy się na parkingu Jarmarku Kultury przy Stacji Kolejowej w Bieczu. Imprezę otworzy jej pomysłodawca Ksiądz Proboszcz Bogusław Jurczak. Następnie przejedziemy, trasą ustaloną przez Organizatora, do kościoła św. Michała Archanioła w Binarowej, gdzie odbędzie się spotkanie i zakończenie Zlotu. W czasie Zlotu chętni będą mogli zwiedzić zabytkowy kościół św. Michała Archanioła w Binarowej, a być może będziemy mieć jakieś niespodzianki. Na zakończenie każdy z uczestników Zlotu otrzyma pamiątkowy dyplom.

Wybierzemy Gwiazdę Zlotu! Statuetki Gwiazda Zlotu nie będą przyznawane za najstarszy samochód, ale za najładniejszy czy może najbardziej chwytający za serce. Zlot nie ma bowiem na celu rywalizacji, ale integrację środowiska miłośników pojazdów z duszą.

Do zobaczenia w Binarowej !

Organizatorzy

Dotacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego dla naszej Parafii - 2024
03/04

W dniu 3 kwietnia 2024 r. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbyło się spotkanie przedstawicieli Marszałka Województwa Małopolskiego z Beneficjentami konkursów „Mecenat Małopolski – I edycja” oraz „Ochrona Zabytków Małopolski” z powiatów limanowskiego, gorlickiego, nowosądeckiego oraz miasta Nowy Sącz. W czasie spotkania Radni Sejmiku wręczyli symboliczne czeki, potwierdzające przyznanie dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego. Wśród obdarowanych znalazła się także Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Binarowej. Z budżetu Województwa Małopolskiego nasza Parafia otrzymała dotację w wysokości 100 000 zł na wykonanie konserwacji zabytkowych drzwi świątyni. Koszt całego zadania konserwatorskiego wyniesie 115 902,90 zł. Dziękujemy Samorządowi Województwa Małopolskiego za przyznaną dotację, Pani Jadwidze Wójtowicz – radnej Semiku z Powiatu Gorlickiego oraz Panu Januszowi Augustowskiemu – naszemu Parafianinowi – Radnemu Rady Powiatu Gorlickiego za pomoc w staraniach o dofinansowanie. Symboliczny czek w imieniu Parafii w Binarowej odebrał ks. Proboszcz.

 

 

Jubileusz 675-lecia Binarowej - Piknik Parafialny - Niedziela Jubileuszowa
13/06

 

W bieżącym roku przypada 675 rocznica lokacji Binarowej. W Wigilię Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 23 czerwca 1348 roku – król Kazimierz Wielki wydał przywilej lokacyjny naszej miejscowości. Na mocy tego dokumentu jeden łan ziemi przeznaczono na uposażenie Parafii. Każdy Jubileusz to okazja do świętowania i dumy z przeżytego czasu a w wypadku takiego Jubileuszu także szacunku i honoru dla naszych przodków, którzy przez 675 lat żyli, pracowali i wyznawali chrześcijańską wiarę na binarowskiej ziemi.

W związku z zamiarem uczczenia tego wydarzenia Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Binarowej we współpracy z Bieckim Centrum Kultury oraz Parafialnym Komitetem Organizacyjnym zapraszają na imprezę kulturalno-rozrywkową pod nazwą „Niedziela Jubileuszowa”, która odbędzie się 25 czerwca br. w Binarowej. W ramach tej uroczystości odbędzie się IV Bieg Królewski na dystansie 6 km dla dorosłych oraz mini-bieg dla dzieci i młodzieży na dystansie 675 m., loteria fantowa z ciekawymi nagrodami, szczególnie dla dzieci, piknik militarny Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, występy i koncerty zaproszonych Gości, degustacja regionalnych potraw i przysmaków binarowskich, koncert zespołu „TerazMy”,  widowisko LED SHOW oraz zabawa taneczna. W trakcie imprezy będzie też możliwość zwiedzania zabytkowego drewnianego kościoła pw. św. Michała Archanioła, wpisanego w 2003 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego Jubileuszowego świętowania!

 

 

Jubileusz 675-lecia Binarowej - Wernisaż wystawy i panel naukowy w Muzeum Ziemi Bieckiej
13/06

 

W obchody 675. rocznicy lokacji Binarowej włączyło się także Muzeum Ziemi Bieckiej. Z inicjatywy Pana Dyrektora, dr Pawła Kocańdy we współpracy z Parafią w Binarowej, w dniu 23 czerwca br. odbędzie się otwarcie wystawy 'Liga Miejsc Światowego Dziedzictwa w Polsce'. Wydarzenie to rozpocznie panel popularnonaukowy „Binarowa na kartach historii”. Uczestnicy tego spotkania wysłuchają wystąpień dr Pawła Kocańdy, dr hab. prof. UEK Andrzeja Laskowskiego, ks. dr Pawła Batorego oraz dr Gabrieli Stawowiak. O godz. 17.00 w Baszcie Kowalskiej odbędzie się  uroczyste otwarcie wystawy. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

 

Jubileusz 675-lecia Binarowej - Turniej FINAL 4 w piłkę nożną
05/06

Jubileuszowy Turniej „Final 4” w piłkę nożną

 

 

 

Dla uczczenia 675 rocznicy lokacji Binarowej w niedzielę 18 czerwca br. na boisku sportowym „Na Szpitalnym” zostanie rozegrany turniej „Final 4” w piłkę nożną pomiędzy drużynami kawalerów i żonatych mieszkańców Binarowej. Impreza sportowa rozpocznie się o godz. 14.00. Aby emocje były na wysokim poziomie, w zawodach wystąpią dwie drużyny kawalerów i dwie drużyny żonatych. W turnieju rozegrane zostaną najpierw dwa półfinały pomiędzy wylosowanymi drużynami, przegrane drużyny z półfinałów zagrają o 3 miejsce a turniej zakończy Wielki Finał pomiędzy zwycięskimi drużynami z meczy półfinałowych. Zwycięska drużyna otrzyma Jubileuszowy Puchar Parafii w Binarowej. Dekoracja uczestników Turnieju odbędzie się w czasie „Niedzieli Jubileuszowej” – 25 czerwca br. na scenie głównej.  

Serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania naszym piłkarzom. W przerwach pomiędzy meczami będzie można oglądać przy Starej Szkole zabytkowe motocykle i pojazdy samochodowe, które będą uczestniczyć w Zlocie. Będzie też możliwość zwiedzania naszego kościoła pw. św. Michała Archanioła. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!!!

 

Wydarzenie na Parafialnym Facebooku

 

Jubileusz 675-lecia Binarowej - Zlot Pojazdów Zabytkowych
05/06

Zlot Pojazdów Zabytkowych na Jubileusz 675-lecia lokacji Binarowej

 

 

Zapraszamy wszystkich chętnych posiadaczy pojazdów jednośladowych oraz pojazdów samochodowych z dawnej epoki. Ponieważ impreza organizowana jest po raz pierwszy i własnymi siłami, nie stawiamy żadnych warunków odnośnie wieku pojazdów. Szczególnie cenione będą pojazdy należące do mieszkańców Binarowej ze względu na Jubileusz 675-lecia lokacji Binarowej ale miło będzie spotkać się z tego powodu także z innymi sympatykami motoryzacji i właścicielami starych pojazdów. Plan Zlotu wygląda następująco: w niedzielę 18 czerwca o godz. 13.30 spotykamy się na parkingu przy Stacji Kolejowej w Bieczu. O godz. 14.00 rozpocznie się przejazd do Binarowej trasą: drogą wojewódzką nr 980 do Racławic, następnie skręt w lewo i Górnym Gościńcem powrót do Biecza, runda wokół Rynku i ponownie powrót na drogę wojewódzką nr 980 do Binarowej i zakończenie przejazdu na boisku przy Szkole Ludowej w Binarowej. Następnie od godz. 15.00 rozpocznie się prezentacja motocykli i pojazdów. Na zakończenie każdy z uczestników Zlotu otrzyma Dyplom i okolicznościowe pamiątki. Dla Gości będzie możliwość zwiedzania z przewodnikiem kościoła pw. św. Michała Archanioła w Binarowej. Przewiduje się zakończenie Zlotu Pojazdów Zabytkowych o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

 

 

Wydarzenie na Parafialnym Facebooku

 

Jubileusz 675-lecia Binarowej - IV Bieg Królewski
26/05

Jubileusz 675-lecia Binarowej - IV Bieg Królewski

Zapraszamy!!!

 

 

Więcej informacji i zapisy

 

tutaj


Jubileusz 675-lecia Binarowej - Chellenge rowerowy
26/05

Jubileusz 675-lecia Binarowej - Chellenge rowerowy

Zapraszamy!!!

 

Więcej informacji i zapisy

tutaj

 

Rok Jubileuszu 675-lecia lokacji Binarowej - plan wydarzeń
12/05

Serdecznie zapraszamy!  Będzie się działo!!!

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.