Zmarła Anna Lech
10/01

Zmarła śp. Anna Maria Lech, z domu Raksa, zamieszkała na Maślakowicach. Jej pogrzeb będzie w środę – 12 stycznia 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Życzenia Binarowskich DROBÓW na rok 2022
01/01

Życzenia na Nowy Rok 2022
31/12

Na początku Nowego Roku wszystkim Parafianom i naszym Przyjaciołom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela Wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki. Szczęśliwego Nowego Roku!

Duszpasterze z Binarowej

Życzenia na Boże Narodzenie 2021
24/12

'Słowo stało się Ciałem

i zamieszkało między nami'

(z Ewangelii wg św. Jana)

Na Boże Narodzenie Drogim Parafianom, naszym Rodakom oraz wszystkim, którzy dzielą z nami świąteczną radość

życzymy

odczucia tego, że Bóg jest tak blisko nas.

Niech Jego światło rozpromieni każdy mrok Waszego życia, niech napełni Was wiarą, że On może wszystko, niech będzie dla Was drogowskazem, nauczycielem i lekarzem.

Niech Jezus, który przyjął ludzki żywot, będzie dla Was źródłem nadziei, natchnieniem i siłą, by zmierzyć się nawet z tym, co po ludzku jest niemożliwe.

Niech  przemienia Wasz smutek, niepewność, lęk i zwątpienie w radość, pokój i nadzieję.

Duszpasterze z Binarowej

Zmarł Stanisław Wszołek
18/12

Zmarł śp. Stanisław Wszołek, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 21 grudnia 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, godzinę wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Janusz Solarz
16/12

Zmarł śp. Janusz Solarz, zamieszkały w Nadolu Południe. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 19 grudnia 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, godzinę wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Stanisław Wojnar
15/12

Zmarł śp. Stanisław Wojnar, zamieszkały w Nadolu Północ. Jego pogrzeb będzie w piątek – 17 grudnia 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Plan Mszy św. Kolędowych odprawianych za Parafian
10/12

Ks. Biskup Ordynariusz wydał  zalecenie, zgodnie z którym także w tym roku w Diecezji Rzeszowskiej nie odbędzie się wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie. Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach Ks. Biskup polecił zaprosić Parafian do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną Mszę Świętą, sprawowaną w intencji zaproszonych Parafian i zmarłych z ich rodzin. Jeżeli Parafianie poproszą o poświecenie nowego domu lub będą mieli inną, ważną rację duszpasterską, kapłan, zachowując reżim sanitarny, może udać się tam z wizytą duszpasterską. W naszej Parafii zastosujemy się do tych zaleceń poprzez odprawianie Mszy św. w intencji mieszkańców poszczególnych części naszej Parafii – zgodnie z tradycyjnym przebiegiem corocznej kolędy. Rozumiemy obecną sytuację epidemiczną ale serdecznie zapraszamy – do wspólnej modlitwy i przyjęcia błogosławieństwa na Nowy Rok 2022.

Msze św. w intencji naszych Parafian będą odprawiane w następującym porządku:

27.12.2021          Poniedziałek

Rynek

Zmarł Antoni Michalec
06/12

Zmarł śp. Antoni Michalec, zamieszkały w Nadolu Północ. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 9 grudnia 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Adwent - nowy rok liturgiczny i duszpasterski - zapraszamy na Roraty!
27/11

W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa” a mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie Słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania są Roraty. W naszym kościele będą one codziennie o godz. 7.00. Tylko w środy ze względu na Nowennę do Matki Bożej Roraty będą o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie – niech to będzie znak naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Przez 20 dni powszednich tegorocznego Adwentu wraz z Maryją i św. Józefem będziemy wędrować z Nazaretu do Betlejem i zatrzymywać się w miejscach związanych z Ewangelią. Wędrówkę będziemy dokumentować na mapie Ziemi Świętej, która jest plastyczną dekoracją adwentową. Dzieci uczestniczące w Roratach będą codziennie otrzymywały obrazki do wyklejania adwentowej planszy. Jeszcze raz zapraszamy do licznego udziału w Roratach – tak dzieci, młodzież, jak i dorosłych Parafian.