Zmarła Władysława Kosiek
04/07

Zmarła śp. Władysława Kosiek, z domu Firszt, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w środę 6 lipca 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 10.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Izydora Michalec
24/06

Zmarła śp. Izydora Jadwiga Michalec. Pochodziła z naszej Parafii, z Kamieńca, w ostatnim czasie mieszkała w Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ale jej wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek – 27 czerwca 2022 r. o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Julian Michalec (1922-1988) - wybitny kapłan pochodzący z naszej Parafii
04/06

Ks. Julian Michalec (1922-1988) – wybitny kapłan pochodzący z naszej Parafii

W tym roku przypada 100 rocznica urodzin pochodzącego z naszej Parafii ks. Juliana Michalca.

Zachęcamy do poznania postaci tego wybitnego kapłana diecezji przemyskiej i Wrocławia oraz posłuchania dostępnych w Internecie archiwalnych kazań przez niego głoszonych.

Fotografie z parafialnej pielgrzymki do Wrocławia z roku 2018.

Tutaj można przeczytać o ks. Julianie Michalcu i posłuchać kazań – zapraszamy!

Zmarł Stanisław Liana
30/05

Zmarł śp. Stanisław Liana, zamieszkały na Kurpielu. Jego pogrzeb będzie w środę – 1 czerwca 2022 r. o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zaproszenie na Koncert Odpustowy 2022
20/05

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie, które będzie towarzyszyło tegorocznemu Odpustowi Parafialnemu ku czci Matki Bożej Binarowskiej, Wspomożycielki Wiernych. W niedzielę – 29 maja br. do południa odbędą się uroczystości religijne z Sumą Odpustową o godz. 11.00, po południu o godz. 15.00 uczcimy Matkę Bożą Nabożeństwem Majowym, następnie będzie odprawiona Msza św. a po jej zakończeniu odbędzie się Koncert Odpustowy. Usłyszymy wybrane utwory Johanna Sebastiana Bacha oraz Antoniego Vivaldi. Wykonawcami koncertu będą: Mateusz Gałuszka – organy, Paweł Pietruszka – klarnet oraz Maciej Wulw – skrzypce barokowe. Prowadzenie koncertu – Robert Piotrowski.

Koncert Odpustowy to wspaniała okazja spędzenia kilku chwil z muzyką na wysokim poziomie i w niepowtarzalnym wnętrzu kościoła pw. św. Michała Archanioła w Binarowej.

Wstęp wolny! Prosimy o przekazywanie zaproszenia bliskim i znajomym!

Parafia w Binarowej serdecznie zaprasza!

Zmarła Emilia Bugno
05/05

Zmarła śp. Emilia Barbara Bugno, z domu Jodłowska, zamieszkała w Nadolu Północ. Jej pogrzeb będzie w piątek - 6 maja 2022 r. o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej  wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Stanisław Drożdż
04/05

Zmarł śp. Stanisław Władysław Drożdż, zamieszkały w Nagórzu Północ.  Jego pogrzeb będzie w piątek – 6 maja 2022 r. o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zbiórka darów dla rodzin z Ukrainy w parafii Gładyszów
20/04

Zmarł Edward Mleczko
20/04

Zmarł śp. Edward Tadeusz Mleczko. Pochodził z naszej Parafii, z Nagórza Południe, w ostatnim czasie mieszkał w Zagórzanach ale zgodnie z wolą jego rodziny spocznie na cmentarzu w Binarowej. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 21 kwietnia 2022 r. o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Życzenia na Wielkanoc 2022
17/04

Dzisiejszy poranek wielkanocny jest niezwykły i zupełnie inny niż wszystkie razem wzięte w dziejach świata. Jak po nocy nastaje dzień, po burzy świeci słońce, a po zimie przychodzi piękna wiosna, tak po zbawczej męce i śmierci Chrystusa nastaje poranek zmartwychwstania Zbawiciela. To znak zwycięstwa: życia nad śmiercią, dobra nad złem, Boga nad szatanem, prawdy nad kłamstwem, ufności nad strachem. Dla nas – uczniów Chrystusa jest jasnym i prostym przesłaniem, aby się nie lękać, nie wstydzić wiary a kiedy trzeba stanąć w jej obronie i nie być obojętnym na sprawy Boże i losy Kościoła. Pamiętajmy, Bóg jest Panem wszystkiego. Do Niego należy czas i ostatnie słowo. Niech Święta Wielkanocne napełnią Wasze serca prawdziwą radością, mocną wiarą i niezachwianym przekonaniem, że Bóg czuwa i mimo wielu trudności i kłopotów zawsze jest blisko. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza wszystkich Was i Waszych bliskich potrzebnymi łaskami i zdrowiem. Radosnego Alleluja!

Wszystkim świątecznym Gościom, naszym Przyjaciołom i Drogim Parafianom życzymy zdrowych, przeżytych w pokoju i duchowej radości Świąt Wielkanocnych!

Duszpasterze z Binarowej