Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarł Mieczysław Szary
26/11

Zmarł śp. Mieczysław Szary, zamieszkały na Maślakowicach. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 27 listopada 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Eugeniusz Rutana
21/11

Zmarł śp. Eugeniusz Franciszek Rutana, zamieszkały na Maślakowicach. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 22 listopada 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, 40 minut wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Helena Ryndak
19/11

Zmarła śp. Helena Ryndak, z domu Bochenek, zamieszkała na Kamieńcu. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek – 21 listopada 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Teraz czas na pomysł w sprawie budynku Starej Szkoły w Binarowej
11/11

Fundacja 'Most The Most' zwraca się z prośbą o zaangażowanie się mieszkańców Binarowej i zgłaszanie pomysłów na funkcje, które budynek Starej Szkoły w Binarowej będzie pełnił po przeprowadzeniu prac modernizacyjnych. 

Na stronie Fundacji należy kliknąć 'zgłoś pomysł', wypełnić formularz i na koniec go wysłać. Wszystko jest dość proste. Fundacja prosi o skonsultowanie pomysłów z sąsiadami i bliskimi - to ważne, ponieważ obiekt Starej Szkoły ma służyć naszej, binarowskiej Społeczności. Zatem - do dzieła! Prosimy także o zaangażowanie się na tym etapie naszych binarowskich Rodaków oraz życzliwych nam Przyjaciół.

 

Link do strony internetowej Fundacji Most The Most

Budynek Starej Szkoły w Binarowej zwyciężył w Konkursie Nasz Zabytek
05/11

Zmarł Janusz Lenard
31/10

Zmarł śp. Janusz Lenard, zamieszkały w Rynku. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 3 listopada 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, 40 minut wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Tadeusz Sendecki
28/10

Zmarł śp. Tadeusz Sendecki, zamieszkały w Nagórzu Południe. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek – 31 października 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zaproszenie na Procesję Różańcową do Kapliczki w Zielonej Ulicy
24/09

W I niedziele października, jak co roku spotykamy się przy Kapliczce w Zielonej Ulicy z racji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, gdzie o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. W kościele nie będzie więc wtedy nabożeństwa różańcowego i popołudniowej Mszy św. Zapraszamy za to na Procesję Różańcową do Kapliczki w Zielonej Ulicy. Wyjście z parkingu przy kościele o godz. 14.00.  Będziemy mieli do pokonania dystans 3 km. Serdecznie zapraszamy Parafian oraz Sąsiadów do udziału w Pielgrzymce i wspólnej modlitwy razem z Parafianami z Zielonej Ulicy.

 

Zmarł Janusz Świerczek
23/09

Zmarł śp. Janusz Świerczek, zamieszkały w Nagórzu Południe. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 24 września 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Prośba w sprawie głosowania na Starą Szkołę w Binarowej
01/09

Szanowni Państwo!

 

Twa nabór do konkursu pn. „Nasz zabytek” w którym mieszkańcy mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie mieszkańcy będą mogli zaproponować pomysł jak zwycięski zabytek może być wykorzystany. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 000 000 PLN),  które Właściciel zabytku przeznaczy na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

 

Zachęcamy do wypełnienia ankiety i przesłania zgłoszenia, które dotyczy budynku starej szkoły w Binarowej.

 

Wniosek należy złożyć poprzez stronę:  https://www.webankieta.pl/ankieta/676976/formularz-zgloszeniowy-i-konkursu-nasz-zabytek.html

 

Bardzo ważne!

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 5 września 2022 r.

 

Dla ułatwienia i pomocy w wypełnieniu zgłoszenia w załączniku można pobrać przykładowy wniosek, otworzyć go i metodą „kopiuj-wklej” uzupełniać poszczególne pola w ankiecie. Na końcu ankiety trzeba wkleić fotografie starej szkoły dostępne także w załącznikach oraz podać swoje imię, nazwisko, adres e-mail, miejsce zamieszkania i telefon i wysłać ankietę.

 Ważne! Im więcej zgłoszeń na zabytek tym większe szanse na jego zwycięstwo. Warto zachęcić do udziału w konkursie swoich sąsiadów, znajomych i bliskich!

 

Informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-wielkopolskie-malopolskie-i-slaskie/

 

Załączniki:

1. Przykładowy Wniosek

2. Fotografia 1

3. Fotografia 2

4. Fotografia 3

5. Fotografia 4

6. Fotografia 5

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.