Niedziela II Wielkiego Postu - 2019

17.03.2019 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00. Po południu o godz. 14.00 będzie Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicką, zaś o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza św. Dziś także można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła przez dobrowolną ofiarę złożoną do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę.
  3. We wtorek będzie pogrzeb naszego Parafianina – śp. Leszka Gawlika z Wygonu. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa a pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
  4. Msza św. w tygodniu z wyjątkiem środy i piątku będzie o rano o godz. 7.00. W środę o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a potem będzie Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich Żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu zupełnego.
  5. Jutro będziemy przeżywać tzw. „most modlitewny” z naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie Zachęcamy do modlitewnej łączności w tym dniu ze społecznością Seminarium, która będzie modlić się na naszą Parafię. Zapraszamy szczególnie rodziny naszych rodaków – kapłanów i sióstr zakonnych a kto może niech także w ciągu dnia ofiaruje jakąś modlitwę albo dobry uczynek za nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne oraz o powołania z naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do duchowej łączności w dniu jutrzejszym z naszym Seminarium.
  6. We wtorek – 19 marca – przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msza św. będzie rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa. Rano i wieczorem w czasie Mszy św. będzie poświęcenie ziemniaków sadzeniaków.
  7. W najbliższą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00 i po Gorzkich Żalach, o godz. 15.00. O godz. 14.00 Akcja Katolicka poprowadzi Drogę Krzyżową.
  8. W środę po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy III Gimnazjum połączone z egzaminem parafialnym do tego sakramentu, w piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi.
  9. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 499, 318, 314, 328 i 325.
  10. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na ubezpieczenie i monitoring naszego kościoła rodzinom z numerów: 6A, 8, 87, 87 A, 239, 271 i 361.
  11. Prasa religijna porusza bieżące tematy religijno-społeczne. Dziś przeczytamy m.in. w „Gościu Niedzielnym”– rady jak znosić fałszywe oskarżenia i niesprawiedliwe osądy oraz o tym, że prawdziwego mężczyznę poznajemy po tym, jak traktuje kobietę, „Niedziela” – opisuje historię małego chłopca cudownie uzdrowionego po ciężkim wypadku, jest też ciekawy artykuł o próbie zastąpienia zdolności własnego oceniania i sądzenia o rzeczach przez rozsądek medialny. Dzisiejsze „Źródło” zapewne zaciekawi fanów sportów motorowych artykułem o powrocie na tor Roberta Kubicy oraz dbających o zdrowy styl życia artykułem o wartościach soku z brzozy, w którym można odnaleźć samo zdrowie. Są także inne ciekawe artykuły a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.
  12. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą Solenizantom i Jubilatom nowego tygodnia..
  13. Kościół pomaga nam, abyśmy święty czas Wielkiego Postu przeżywali z jak największym duchowym pożytkiem. Istotą tego czasu ma być nasze nawrócenie. Ma ono dokonać się w naszym wnętrzu – nie może pozostać tylko w sferze zwyczaju. Takiemu nawróceniu chrześcijanina służą rekolekcje wielkopostne, które nasza Parafia rozpocznie w IV Niedzielę Wielkiego Postu, natomiast w dniach od 1 do 3 kwietnia br. odbędą się Rekolekcje Szkolne dla dzieci i młodzieży naszej Parafii. Módlmy się o owocne przeżycie Rekolekcji Świętych. Spowiedź wielkopostna będzie w naszej Parafii w Wielki Poniedziałek.
  14. Informujemy, że na chwilę obecną na liście pielgrzymki parafialnej do Budapesztu, Bratysławy i Wiednia jest jeszcze 6 wolnych miejsc. Zatem gdyby byli jeszcze chętni do udziału w tym ciekawie zapowiadającym się wyjeździe to już ostatnia chwila do zapisania się – serdecznie zapraszamy! Przy zapisie należy podać PESEL, numer dowodu osobistego i numer kontaktowy. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii i Facebooku a także w zakrystii i u ks. Roberta. Zapisy w zakrystii.
  15. Jezus wyszedł na górę, aby się modlić. A kiedy się modlił, przemienił się wobec swoich uczniów. Również i nas Bóg pragnie przemieniać. Dokonuje się to w sposób szczególny na modlitwie. Niech płynące z Ofiary Mszy św. błogosławieństwo umacnia nas i prowadzi do codziennego spotykania się z Bogiem na modlitwie.