Niedziela XXIX Zwykła - 2018

21.10.2018 r.

 

 1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00 oraz po południu o godz. 15.00 poprzedzona nabożeństwem różańcowym. Dziś odbywa się badanie frekwencji wiernych uczestniczących w Eucharystii i przystępujących do Komunii św.
 2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy się modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prośmy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Wielkie dzieło misyjne będziemy wspierać podczas nabożeństw różańcowych oraz dzisiejszą składką na materialną pomoc misjom i misjonarzom – „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
 4. Codziennie w naszym kościele o godz. 17.00 odmawiamy Różaniec a potem jest Msza św. W środę nabożeństwo różańcowe będzie połączone z Nowenną do Matki Bożej Binarowskiej.
 5. Jutro w liturgii wypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia świątyni. Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i o 15.00 – po nabożeństwie różańcowym.
 7. Za tydzień nastąpi zmiana czasu. Cofamy wskazówki zegara o 1 godz. Msze św. w najbliższą niedzielę już według czasu zimowego.
 8. Zachęcamy do korzystania w tym tygodniu z sakramentu pokuty, aby można zyskiwać odpusty za zmarłych w miesiącu listopadzie. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Różańcem. Zapraszamy także do skorzystania ze spowiedzi dzieci i młodzież z Gimnazjum, którzy mają indeksy, bo w następnym tygodniu będzie także I Piątek miesiąca, więc warto wcześniej skorzystać na Uroczystość Wszystkich Świętych ze spowiedzi. Prosimy rodziców, by dopilnowali tej sprawy.
 9. Przypominamy też, że w dalszym ciągu można składać wypominki listopadowe i roczne w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Kartki wspominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach. Młodzież z KSM-u od środy będzie prowadzić zbiórkę zniczy na groby żołnierskie i zapomniane na naszym cmentarzu. Zachęcamy Parafian do włączenia się do tej szlachetnej inicjatywy.
 10. W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanym inaczej Dniem Zadusznym, zachęcamy do uporządkowania i przyozdobienia grobów swoich bliskich. Prosimy też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi.
 11. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla aspirantów i kandydatów na ministrantów, w piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi.
 12. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę z racji Dnia Papieskiego.
 13. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za kwiaty na ołtarze. Zakończyła się kolejna kolejka do sprzątania kościoła. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom, którzy bardzo sumienne i dokładne włączali się do kolejki sprzątania. Od najbliższej niedzieli rozpocznie się nowa kolejka. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 461, 1, 2, 473 i 4.
 14. W prasie katolickiej warto przeczytać np. w „Gościu Niedzielnym” – dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją w sposób świętokradzki?, w „Niedzieli” o tym, jak wygląda misyjna praca w Zambii sióstr służebniczek starowiejskich a „Źródło” zamieszcza świadectwa o cudach ojca Dolindo, są też nowe przepisy kulinarne na minitartę z dynią i ricottą oraz kurczak tajski. Są jeszcze inne ciekawe artykuły – zachęcamy do czytania prasy religijnej. Są także do nabycia ścienne parafialne kalendarze na rok 2019 oraz kalendarze misyjne.
 15. Matce Bożej Różańcowej polecamy Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia.
 16. W tym tygodniu zostanie przeprowadzona, jak w latach ubiegłych zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W tym roku celem tej akcji jest zebranie środków finansowych na zakup kolejnych nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz budowę Szkoły na Sawannie w Kenii. Oddając zużyty sprzęt nie tylko chronimy środowisko ale przede wszystkim możemy pomóc misjonarzom. W najbliższy wtorek – 23 października – na parkingu przy kościele o godz. 15.30 będzie podstawiony samochód, aby odebrać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Informacja o zbiórce jest na plakatach i ulotkach, które przy wyjściu rozdają ministranci. Organizatorzy zbiórki dziękują za otwarte serca i przekazany sprzęt.
 17. Dobiegają końca prace konserwatorskie w nawie naszego kościoła. W kościele została wykonana konserwacja malowideł w górnych partiach ścian w nawie a w pracowni konserwatorów przeprowadzono konserwację figur ze sceny Ukrzyżowania na belce tęczy. W tym tygodniu zaplanowano zdemontowanie istniejącego w kościele rusztowania oraz zamontowanie odnowionych figur z belki tęczy. W tym celu będzie trzeba ustawić rusztowanie oraz pomóc konserwatorom w zamontowaniu figur. Zwracamy się z prośbą o pomoc w wykonaniu tej pracy. Wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy na jutro na godz. 10.00. Liczymy na zrozumienie tej prośby – przydadzą się każde ręce chętne do pomocy. Jeszcze raz serdecznie prosimy o przyjście do pomocy przy rusztowaniach. W tym roku będą jeszcze wykonane prace konserwatorskie na części ścian w Prezbiterium. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane przez Parafian na nasz kościół. Dzięki temu możemy co roku zaplanować i wykonać prace przy cennych polichromiach w naszej świątyni. Nie ustawajmy w modlitwie o błogosławieństwo Boże w trwających i planowanych pracach konserwatorskich i remontowych w naszym kościele.
 18. W dniu dzisiejszym odbywają się wybory do władz samorządowych. Zachęcamy do udziału w wyborach i skorzystania z przywileju, jaki daje nam demokracja. Do udziału w wyborach należy posiadać ważny dokument tożsamości.
 19. Aby być misjonarzami, nie musimy porzucać naszych rodzin i zawodowych obowiązków. Wystarczy, że nasze słowa i czyny będą przepełnione duchem misyjnym – pragnieniem głoszenia Chrystusa i Jego miłości. Niech wspiera nas w tym Boże błogosławieństwo.

Pomódlmy się za naszą Ojczyznę słowami modlitwy ks. Piotra Skargi:

 

Boże, Rządco i Panie narodów,

z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,

a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,

błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,

chwałę przynosiła Imieniowi Twemu

a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

 

Wszechmogący wieczny Boże,

spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom

i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,

byśmy jej i ludowi Twemu,

swoich pożytków zapomniawszy,

mogli służyć uczciwie.

 

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,

rządy kraju naszego sprawujące,

by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym

mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)