Niedziela V Wielkanocna - 2019

Ogłoszenia Parafialne - 19.05.2019 r.

1. Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.
  2. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 a na Sumie Dzień wspólnoty dzieci z Jezusem w Komunii św. – Msza Św., w czasie której dzieci kl. III przyjmą Pana Jezusa w Eucharystii po raz pierwszy. Po południu o godz. 15.00 Nabożeństwo Majowe i Msza św.
  3. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Będą one przeznaczone na nasze Diecezjalne Katolicie Radio „VIA”.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Msze św. będą jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 7.30, 9.00 i Suma Odpustowa o godz. 11.00. Po południu o godz. 15.00 – nabożeństwo majowe i Msza św. Zapraszamy serdecznie na Uroczystość Odpustową wszystkich Parafian i Gości, na Sumę zapraszamy małe dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia w czasie procesji oraz dzieci I-Komunijne. Prosimy także o asystę Ochotniczej Staży Pożarnej z Binarowej oraz zabranie na procesję feretronów i sztandarów. W czasie Sumy Odpustowej będziemy świętowali Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa naszego Rodaka – o. Bogusława Augustowskiego – Proboszcza i Kustosza Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie. Warunkiem koniecznym do zyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty – okazja codziennie przed nabożeństwem majowym a w sobotę – od godz. 16.00.
  5. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach.
  6. W środę po Mszy św. odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza a w piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u.
  7. „Bóg zapłać” rodzicom dzieci I-Komunijnych za udekorowanie i przygotowanie świątyni na dzisiejszą Uroczystość, za sprzątanie kościoła i wewnętrzne porządki a także za uporządkowanie rabatek i terenu wokół świątyni a także za złożoną ofiarę na potrzeby naszego Kościoła. O przygotowanie kościoła na Uroczystość Odpustową proszeni są Parafianie z numerów: 378, 436, 485, 380 i 381.
  8. Prasa religijne przynosi dziś ciekawe tematy, np. w „Gościu Niedzielnym” – znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?” oraz porady, jakimi wskazówkami kierować się wybierając posłów do Parlamentu Europejskiego, „Niedziela” przedstawia niesamowite wydarzenia z życia św. Rity, zaś smakoszy zainteresuje zapewne przepis na racuchy z rabarbarem a „Źródło” przypomina zasługi św. Jana Pawła II w zawiązku z 99 rocznicą jego urodzin a w artykule zdrowotnym pisze o wyjątkowej wartości brzozy, szczególnie w leczeniu reumatyzmu. Są też inne wartościowe artykuły a dla dzieci nowy numer „Małego Gościa” – zachęcamy do przeczytania.
  9. „Caritas” naszej diecezji zwraca się z prośbą o pomoc w organizacji wakacyjnych kolonii dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy. W najbliższą niedzielę będzie można złożyć na ten cel dobrowolną ofiarę do puszek i otrzymać pamiątkowe cegiełki.
  10. Do końca maja br. można włączyć się w akcję Misjonarzy Werbistów i składać do pudełka przy Ołtarzu Matki Bożej w dobrym stanie niepotrzebne krzyżyki, różańce, medaliki a także klucze do kłódek i różnych zamków, z których można pozyskać złom oraz znaczki pocztowe, które trzeba wyciąć z jednocentymetrowym brzegiem.
  11. Wstawiennictwu Pani Loretańskiej polecamy wszystkich Solenizantów i Jubilatów nowego tygodnia.
  12. W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy do udziału w wyborach i skorzystania z przywileju, jaki daje nam demokracja. Do udziału w wyborach należy posiadać ważny dokument tożsamości.