Niedziela II Zwykła - 2019

21.01.2019 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
  2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Będą one przeznaczone na prace konserwatorskie i remontowe prowadzone w naszej Parafii..
  3. Msza św. w tym tygodniu będzie rano o godz. 7.00. Jedynie w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. będzie wieczorem o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy – jutro – św. Agnieszkę, w czwartek – św. Franciszka Salezego, w piątek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła a w sobotę – św. Tymoteusza i Tytusa.
  5. Jutro obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków.
  6. Od czwartku trwają XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. Młodzież do dziś spotykała się w panamskich diecezjach, aby potem przeżyć spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem w stolicy kraju. Z tydzień będą uczestniczyć we Mszy św. posłania. Towarzyszymy tym młodym osobom swoją modlitwą, aby powrócili do swoich domów pełni entuzjazmu i zapału do realizowania woli Bożej w swoim życiu.
  7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00.
  8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła na następną niedzielę proszeni są Parafianie z numerów: 303, 350, 298, 150 i 83.
  9. Dla pogłębienia swojej wiary i wiedzy religijnej zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dziś przeczytamy m.in. w „Gościu Niedzielnym” o tym, dlaczego ważny dla wybór imienia dla nowo narodzonego dziecka oraz o tym, jak kształtują się relacje między państwem a Kościołem, w „Niedzieli” – o 25-leciu posługi znanego z telewizji bpa Antoniego Długosza oraz o opublikowanych danych statystycznych Kościoła Katolickiego w Polsce. „Źródło” przedstawia nowego biskupa krakowskiego – ks. bpa Janusza Mastalskiego – a na pewno warto przeczytać artykuł zdrowotny o wartości propolisu, który jest antybiotykiem z Bożej apteki. Są także inne ciekawe artykuły oraz nowy numer „Małego Gościa” dla dzieci. Zachęcamy do czytania prasy religijnej.
  10. Jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku zwracamy się z prośbą do wszystkich Rodzin naszej Parafii o składanie ofiar na pokrycie kosztów ubezpieczenia kościoła i monitoringu. Kilka rodzin złożyło już takie ofiary, z numerów: 2, 31, 149, 277, 383 i 403. Składamy także podziękowanie za ofiary złożone na nasz kościół z numerów: 319, 321, 321 A, 330, 340, 351, 440 i 448, Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  11. W najbliższą niedzielę będzie można zakupić gromnice, do poświęcenia w Święto Ofiarowania Pańskiego.
  12. Solenizantów i Jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów i otaczamy serdeczną modlitwą.
  13. Tak jak na weselu w Kanie, tak i w naszym życiu są obecni Pan Jezus i Jego Matka. Maryja prosi nas dzisiaj: uczyńcie, co wam mówi Syn. Wsłuchani w prośbę Matki Bożej, idziemy wypełniać wolę Pana Jezusa. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.