Niedziela XXXIII Zwykła - 2018

18.11.2018 r.

1. Dzisiaj jeszcze Msza św. o godz. 9.00 i 11.00.
  2. „Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę.
  3. Msza św. z wypominkami za zmarłych w ciągu tygodnia będzie rano o godz. 7.00. Jedynie w środę Nowenna do Matki Bożej Binarowskiej i Msza św. będzie wieczorem o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, w środę – Ofiarowanie NMP, w czwartek – św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej – to patronalne święto organistów, Scholi oraz wszystkich, którzy służą Panu Bogu przez śpiew i grę na instrumentach a w sobotę – św. Andrzeja Dung-Lac i jego towarzyszy – męczenników wietnamskich.
  5. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku liturgicznym oraz Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Msza św. o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. W czasie każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem ponowimy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
  6. W środę o godz. 16.00 spotkanie dla aspirantów i kandydatów na ministrantów, w piątek o godz. 18.00 spotkanie KSM-u a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie dla Scholi.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie za anonimową ofiarę złożone 2 tygodnie temu na potrzeby remontu naszego kościoła.
  8. „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i terenu wokół świątyni oraz za kwiaty na ołtarze i złożoną ofiarę. O posprzątanie kościoła w tym tygodniu proszeni są Parafianie z numerów: 48, 47, 49, 455 i 51.
  9. W prasie religijnej warto przeczytać m.in. w „Gościu Niedzielnym” – o tym, jak rozumieć, że Bóg kocha nas takimi, jakimi jesteśmy oraz dlaczego warto czytać książki nawet najmłodszym dzieciom, „Niedziela” opisuje obchody Święta Niepodległości oraz odnowioną rzeźbę „Piety” Michała Anioła w Bazylice Watykańskiej a dzisiejsze „Źródło” pisze o rozpoczętym Pucharze Świata w skokach narciarskich i oczekiwaniach kibiców a szczególnej uwadze polecamy artykuł zdrowotny zaleca stosowanie głogu w chorobie wieńcowej. Są jeszcze inne ciekawe artykuły – zachęcamy do czytania prasy religijnej. Są także do nabycia ścienne parafialne kalendarze oraz kalendarze z polskimi kościołami z Listy UNESCO – wśród nich także z naszą świątynią – na rok 2019. Cena promocyjna a warto posiadać takie wydawnictwo z naszym kościołem. .
  10. Pamiętamy w naszych modlitwach o Solenizantach i Jubilatach tego tygodnia.
  11. W niedługim czasie Pan Organista będzie odwiedzał nasze domy z opłatkami bożonarodzeniowymi. Składane przy tej okazji ofiary niech będą wyrazem wdzięczności za jego całoroczną posługę w naszej Parafii.
  12. Składamy serdeczne podziękowanie Kapeli Pana Mariana za akompaniament w czasie Koncertu Patriotycznego na 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnym Parafialnym świętowaniu. Relację fotograficzną i filmową z tych uroczystości można oglądać na stronie internetowej naszej Parafii oraz na parafialnym Facebooku. Oczekujemy na Jubileuszową fotografię z naszym kościołem – jest ona opracowywana przez fotografów.
  13. Starajmy się pamiętać o Jezusowej obietnicy, że nie minie to pokolenie, a On powróci w chwale. Potrzebujemy Bożego błogosławieństwa, by nasze życie mogło podobać się Panu Bogu.