Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego i Wielkanocy 2021
28/03

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW TRIDUUM PASCHALNEGO

i WIELKANOCY 2021 r.

 

 

WIELKI CZWARTEK

godz. 18.00 – Msza Wieczerzy Pańskiej

po Mszy św. – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

Adoracja do godz. 22.00

 

WIELKI PIĄTEK

godz. 11.00 – Droga Krzyżowa

godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej

po Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu

Adoracja do godz. 22.00

 

WIELKA SOBOTA

godz. 10.00, 11.00 i 12.00 – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny przy Ołtarzu Polowym

godz. 18.00 – Wigilia Paschalna

 

 

WIELKANOC

godz. 6.00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza św.

godz. 9.00 i 11.00 –  Msza św.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

godz. 7.30, 9.00 i 11.00 – Msza św.

 

Wielki Tydzień w stanie epidemii w Diecezji Rzeszowskiej
26/03

Sen Józefa - polichromia w kaplicy Aniołów Stróżów, kościół św. Michała Archanioła w Binarowej (1641-1650)
19/03

W Kaplicy Aniołów Stróżów w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła, na ścianie północnej, obok ołtarza Matki Bożej Różańcowej możemy zobaczyć ciekawe przedstawienie z życia św. Józefa.  Ewangelia nie poświęca św. Józefowi zbyt wiele miejsca. Wiemy, że pochodził z Nazaretu i był człowiekiem sprawiedliwym. Możemy też być pewni tego, że św. Józef obawiał się sytuacji, w której się znalazł. Maryja, jeszcze zanim z nim zamieszkała, stała się brzemienna. To stawiało ją w złym świetle i narażało na karę śmierci za cudzołóstwo a jej męża prawdopodobnie po ludzku przerastało. Literatura apokryficzna wprost opisuje jego rozpacz i panikę. Musiał się przerazić. Maryja o swojej misji dowiedziała się w sposób niezwykły - od posłańca samego Boga. Św. Józef nie dostał żadnych znaków i mógł opierać się tylko na tym, co powiedziała mu Maryja. Bóg, wychodząc naprzeciw jego lękom przygotował spotkanie z aniołem, który przychodzi do niego we śnie i mówi właśnie: „nie bój się Józefie”. Scena z naszego kościoła przedstawia św. Józefa śpiącego w otoczeniu przyrody, pod drzewem. Binarowski artysta w dłoń włożył mu jego podstawowy atrybut - lilię, symbol czystości. Autor polichromii ukazał tę scenę realistycznie, stąd typowo polskie stroje zarówno u św. Józefa, jak i anioła. W inskrypcjach malowidła tradycyjną łacinę zastąpił język polski, zapewne dlatego, aby dobitnie podkreślić czytelny, prosty przekaz, zrozumiały dla wiernych.

 

 

Program Rekolekcji Wielkopostnych 2021
13/03

Zmarł ks. kan. Władysław Kret
05/02

W dniu 4 lutego 2021 r., w wieku 65 lat, w 36. roku kapłaństwa, zmarł śp. Ksiądz Kanonik Władysław Kret, emerytowany proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Bieczu. Msza pogrzebowa w intencji śp. ks. Władysława Kreta odbędzie się we wtorek – 9 lutego 2021 r. o godz. 13.30 w kaplicy cmentarnej na Wilkowyi w Rzeszowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Kinga Kamińska
28/01

Zmarła śp. Kinga Kamińska. Pochodziła z naszej Parafii, z Nagórza Północ, w ostatnim czasie mieszkała w Trzemesznie ale zgodnie z wolą rodziny spocznie na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie w sobotę – 30 stycznia 2021 r. O godz. 14.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej  wprowadzenie urny Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Pomoc w rehabilitacji naszych Parafian z odpisu 1% podatku
23/01

Jeżeli możesz – pomóż!

 

Początek każdego roku to czas rozliczania podatków za ubiegły rok. Jak co roku jest to okazja dla nas wszystkich do wsparcia potrzebujących poprzez odpis 1% podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na pomoc naszym Parafianom: Patrycji Rogozińskiej i Arturowi Bochenkowi na walkę z chorobą i dalszą rehabilitację.

Aby przekazać 1% dla Patrycji, wystarczy podać w zeznaniu rocznym numer KRS organizacji pożytku publicznego – 0000270809 a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać: Rogozińska – 13736

 

Aby przekazać 1% dla Artura, wystarczy podać w zeznaniu rocznym numer KRS organizacji pożytku publicznego – 0000037904 a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać: 353 Bochenek Artur.

 

Zachęcamy i prosimy o pomoc!

Zmarła Barbara Ciszewska
12/01

Zmarła śp. Barbara Ciszewska, z domu Bochenek. Pochodziła z naszej Parafii, w ostatnim czasie mieszkała w Rabce ale jej wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 14 stycznia 2021 r. – rozpoczęcie na cmentarzu o godz. 12.30. Po zakończonym pochówku zostanie odprawiona w kościele Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Stanisław Radwan
04/01

Zmarł śp. Stanisław Radwan, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie w we wtorek – 5 stycznia 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Życzenia na Nowy Rok 2021
31/12

Życzenia na Nowy Rok 2021

 

 

 

Drodzy Goście, Parafianie, Dobrodzieje i Przyjaciele z Internetu! Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień Nowego Roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni Was bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza wszystkim Wam szczególne błogosławieństwo. Bożego Nowego Roku!

 

Duszpasterze z Binarowej

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.