Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarł Janusz Świerczek
23/09

Zmarł śp. Janusz Świerczek, zamieszkały w Nagórzu Południe. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 24 września 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zaproszenie na Pielgrzymkę do Krzyża na Kamieńcu
08/09

W środę – 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. W Wigilię tego Święta, czyli we wtorek, tradycyjnie spotykamy się przy Krzyżu na Kamieńcu, gdzie o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. W tym roku powrócimy do zwyczaju Pieszej Pielgrzymki do Krzyża na Kamieńcu. Wyjście z parkingu przy Starej Szkole w Binarowej o godz. 16.00. Będziemy mieli do pokonania dystans 3 km. Serdecznie zapraszamy Parafian oraz Sąsiadów do udziału w Pielgrzymce i wspólnej modlitwy razem z Parafianami z Kamieńca.

 

Prośba w sprawie głosowania na Starą Szkołę w Binarowej
01/09

Szanowni Państwo!

 

Twa nabór do konkursu pn. „Nasz zabytek” w którym mieszkańcy mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie mieszkańcy będą mogli zaproponować pomysł jak zwycięski zabytek może być wykorzystany. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 000 000 PLN),  które Właściciel zabytku przeznaczy na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

 

Zachęcamy do wypełnienia ankiety i przesłania zgłoszenia, które dotyczy budynku starej szkoły w Binarowej.

 

Wniosek należy złożyć poprzez stronę:  https://www.webankieta.pl/ankieta/676976/formularz-zgloszeniowy-i-konkursu-nasz-zabytek.html

 

Bardzo ważne!

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 5 września 2022 r.

 

Dla ułatwienia i pomocy w wypełnieniu zgłoszenia w załączniku można pobrać przykładowy wniosek, otworzyć go i metodą „kopiuj-wklej” uzupełniać poszczególne pola w ankiecie. Na końcu ankiety trzeba wkleić fotografie starej szkoły dostępne także w załącznikach oraz podać swoje imię, nazwisko, adres e-mail, miejsce zamieszkania i telefon i wysłać ankietę.

 Ważne! Im więcej zgłoszeń na zabytek tym większe szanse na jego zwycięstwo. Warto zachęcić do udziału w konkursie swoich sąsiadów, znajomych i bliskich!

 

Informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie: https://mostthemost.pl/nasz-zabytek-wielkopolskie-malopolskie-i-slaskie/

 

Załączniki:

1. Przykładowy Wniosek

2. Fotografia 1

3. Fotografia 2

4. Fotografia 3

5. Fotografia 4

6. Fotografia 5

 

Zmarła Stanisława Juruś
01/09

Zmarła śp. Stanisława Juruś, z domu Pabis zamieszkała w Zielonej Ulicy. Jej pogrzeb będzie w sobotę – 3 września 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Barbara Szarowicz
09/08

Zmarła śp. Barbara Szarowicz, z domu Dutka, zamieszkała w na Kurpielu. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 11 sierpnia 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Kazimierz Duran
06/07

Zmarł śp. Kazimierz Duran, nasz najstarszy Parafianin, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie w piątek – 8 lipca 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Władysława Kosiek
04/07

Zmarła śp. Władysława Kosiek, z domu Firszt, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w środę 6 lipca 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 10.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Izydora Michalec
24/06

Zmarła śp. Izydora Jadwiga Michalec. Pochodziła z naszej Parafii, z Kamieńca, w ostatnim czasie mieszkała w Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ale jej wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek – 27 czerwca 2022 r. o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Julian Michalec (1922-1988) - wybitny kapłan pochodzący z naszej Parafii
04/06

Ks. Julian Michalec (1922-1988) – wybitny kapłan pochodzący z naszej Parafii

 

W tym roku przypada 100 rocznica urodzin pochodzącego z naszej Parafii ks. Juliana Michalca.

Zachęcamy do poznania postaci tego wybitnego kapłana diecezji przemyskiej i Wrocławia oraz posłuchania dostępnych w Internecie archiwalnych kazań przez niego głoszonych.

Fotografie z parafialnej pielgrzymki do Wrocławia z roku 2018.

 

Tutaj można przeczytać o ks. Julianie Michalcu i posłuchać kazań – zapraszamy!

 

 

Zmarł Stanisław Liana
30/05

Zmarł śp. Stanisław Liana, zamieszkały na Kurpielu. Jego pogrzeb będzie w środę – 1 czerwca 2022 r. o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.