Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarł Stanisław Gawilk
11/09

Zmarł śp. Stanisław Gawlik, zamieszkały w Zielonej Ulicy.  Jego pogrzeb będzie we wtorek – 14 września 2021 r. o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł ks. mgr Henryk Bielak
11/08

Zmarł śp. Ks. mgr Henryk Bielak – emerytowany rektor rektoratu Śmigno, rezydent w parafii pod wezwaniem św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Od 26 czerwca 1984 roku do 22 czerwca 1989 roku był Wikariuszem w naszej Parafii.

Jego pogrzeb odbędzie się w piątek – 13 sierpnia. Wprowadzenie ciała do kościoła w Śmignie o godz. 10.00. Msza święta pogrzebowa w kościele w Śmignie o godz. 15.00, a następnie ciało śp. Księdza Henryka zostanie złożone na cmentarzu w Lisiej Górze.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Komunikat ze strony internetowej Diecezji Tarnowskiej

Pielgrzymka Parafialna - Sanktuaria Mazur
02/07

Pielgrzymka Parafialna - Sanktuaria Mazur

Na zakończenie wakacji w dniach 20 – 22 sierpień 2021/ piątek, sobota, niedziela /  organizowana jest parafialna 3 dniowa pielgrzymka na Mazury. Program jest bardzo bogaty, warto zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, które kryje Polska.

Na uwagę zasługuje Sanktuarium w Gietrzwałdzie, jedyne miejsce w Polsce, w którym miały miejsce objawienia Matki Bożej zatwierdzone przez Kościół. Innym ważnym miejscem jest Sokółka – w kościele św. Antoniego będzie możliwość indywidualnej  adoracji Najświętszego Sakramentu i korporału, na którym umieszczona jest Hostia, która zmieniła się w żywą tkankę mięśnia sercowego. Na pielgrzymim szlaku znajdzie się Święta Lipka, Wigry, Augustów, Studzieniczna, Suchowola, Okopy, Kruszyniany i Białystok.

Z innych atrakcji, które będą czekały na pielgrzymów to rejs statkiem przez jezioro Necko i Studzieniczne, degustacja dań w tatarskiej jurcie, a także dla chętnych muzyczny wieczór z dancingiem w słynnej augustowskiej restauracji Albatros, o której śpiewał Janusz Laskowski.

Koszt pielgrzymki dla grupy 40 osób to 750 zł plus 120 zł płatne u pilota w autobusie. Dla chętnych możliwość dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z pielgrzymki na skutek zachorowania na Covid 19 w cenie 45 zł. Cena zawiera między innymi przejazd komfortowym autokarem, wyżywienie, noclegi w pokojach 2 i 3 osobowych oraz opiekę pilota pielgrymki.

Zapisy od dzisiaj przez 3 kolejne niedziele. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 200 zł, pozostała suma do zapłaty na początku sierpnia. Szczegółowy program do zabrania w zakrystii. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Roberta.

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania i zapisów gdyż to, co zobaczymy pozostaje na zawsze w naszej pamięci i sercu, a druga taka okazja może się nie powtórzyć.

Artykuł o Jubileuszu 60-lecia Kapłaństwa ks. dr Zbigniewa Bielamowicza w 'Niedzieli Rzeszowskiej'.
26/06

Zmarła Janina Godek
26/06

Zmarła śp. Janina Godek, Mama ks. dr Mariusza Godka, który był wikariuszem w naszej parafii. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek – 28 czerwca br., o godz. 14.00 w parafii pw. Dobrego Pasterza w Jaśle. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Bogusława Kozień
18/06

Zmarła śp. Bogusława Kozień, z domu Michalec, zamieszkała na Polach Szarowicza. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 20 czerwca 2021 r. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej  wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Pielgrzymka Parafialna - Sanktuaria w sercu Polski
22/05

Pielgrzymka Parafialna - Sanktuaria w sercu Polski - GIDLE – KALISZ – LICHEŃ – ŚWINICE – NIEPOKALANÓW – ŚWIĘTY KRZYŻ – KRZYŻTOPÓR

Ks. Robert w trwającym Roku św. Józefa we współpracy z biurem podróży Orlando Travel organizuje w  dniach 26 i 27 czerwca (sobota i niedziela) pielgrzymkę parafialną do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w którym znajduje się jedyny na świecie obraz Świętej Rodziny z papieskimi koronami. Na pielgrzymim szlaku znajdą się także takie miejsca jak: Licheń, Gidle, Świnice, Niepokalanów, Święty Krzyż i Krzyżtopór. Koszt pielgrzymki wynosi 550 zł i zawiera przejazd komfortowym autokarem, nocleg w pokojach 2 i 3 osobowych, 3 posiłki, opiekę doświadczonego pilota, ubezpieczenie, jak również dodatkowe ubezpieczenie na skutek rezygnacji spowodowanej nagłym zachorowaniem na Covid19. Zapisy przez cały tydzień do następnej niedzieli. Szczegółowy program pielgrzymki można odebrać w zakrystii. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Wilna, która się nie odbyła z wiadomych względów, a które pojadą na obecną pielgrzymkę mają rabat od biura podróży w wysokości 200 zł. Serdecznie zapraszamy do zapisów.

 

 

 

Zmarła Maria Wanat
21/05

Zmarła śp. Maria Helena Wanat, z domu Liana, zamieszkała na Kurpielu.  Jej pogrzeb będzie w poniedziałek – 24 maja 2021 r. o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Genowefa Rutana
25/04

W wieku 96 lat, zmarła śp. Genowefa Rutana, z domu Lech, zamieszkała w Lechowych Potokach, nasza najstarsza Parafianka. Jej pogrzeb będzie w środę – 28 kwietnia 2021 r. o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Piotr Pilch
23/04

Zmarł śp. Piotr Michał Pilch, zamieszkały na Maślakowicach. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek – 26 kwietnia 2021 r. o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.