Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarła Emilia Bugno
05/05

Zmarła śp. Emilia Barbara Bugno, z domu Jodłowska, zamieszkała w Nadolu Północ. Jej pogrzeb będzie w piątek - 6 maja 2022 r. o godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej  wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Stanisław Drożdż
04/05

Zmarł śp. Stanisław Władysław Drożdż, zamieszkały w Nagórzu Północ.  Jego pogrzeb będzie w piątek – 6 maja 2022 r. o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zbiórka darów dla rodzin z Ukrainy w parafii Gładyszów
20/04

Zmarł Edward Mleczko
20/04

Zmarł śp. Edward Tadeusz Mleczko. Pochodził z naszej Parafii, z Nagórza Południe, w ostatnim czasie mieszkał w Zagórzanach ale zgodnie z wolą jego rodziny spocznie na cmentarzu w Binarowej. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 21 kwietnia 2022 r. o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Życzenia na Wielkanoc 2022
17/04

 

 

Dzisiejszy poranek wielkanocny jest niezwykły i zupełnie inny niż wszystkie razem wzięte w dziejach świata. Jak po nocy nastaje dzień, po burzy świeci słońce, a po zimie przychodzi piękna wiosna, tak po zbawczej męce i śmierci Chrystusa nastaje poranek zmartwychwstania Zbawiciela. To znak zwycięstwa: życia nad śmiercią, dobra nad złem, Boga nad szatanem, prawdy nad kłamstwem, ufności nad strachem. Dla nas – uczniów Chrystusa jest jasnym i prostym przesłaniem, aby się nie lękać, nie wstydzić wiary a kiedy trzeba stanąć w jej obronie i nie być obojętnym na sprawy Boże i losy Kościoła. Pamiętajmy, Bóg jest Panem wszystkiego. Do Niego należy czas i ostatnie słowo. Niech Święta Wielkanocne napełnią Wasze serca prawdziwą radością, mocną wiarą i niezachwianym przekonaniem, że Bóg czuwa i mimo wielu trudności i kłopotów zawsze jest blisko. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza wszystkich Was i Waszych bliskich potrzebnymi łaskami i zdrowiem. Radosnego Alleluja!

 

Wszystkim świątecznym Gościom, naszym Przyjaciołom i Drogim Parafianom życzymy zdrowych, przeżytych w pokoju i duchowej radości Świąt Wielkanocnych!

 

Duszpasterze z Binarowej

Zmarła Bronisława Wiśniewska
11/04

Zmarła śp. Bronisława Wiśniewska, Mama ks. Roberta, wikariusza naszej Parafii. Jej pogrzeb będzie w środę – 13 kwietnia br., o godz. 12.00 w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 Na pogrzeb śp. Bronisławy jest organizowany wspólny wyjazd autokarem z naszej Parafii. Wyjazd z parkingu przy kościele – w środę – 13 kwietnia o godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie chęci wyjazdu – w zakrystii, w kancelarii, do ks. Proboszcza (tel. 504646865) lub w Sklepie u Pani Jadwigi.

PORZĄDEK ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W TRIDUUM PASCHALNYM 2022
11/04

Porządek nabożeństw Triduum Paschalnego i Wielkanocy 2022
11/04

Pielgrzymka Parafialna - Sanktuaria Czech
02/04

Ks. Robert we współpracy z Biurem Podróży Orlando Travel organizuje w  dniach: 25 – 27 czerwca br. 3 dniową pielgrzymkę do Czech, śladami św. Cyryla  i św. Metodego.  Na trasie  pielgrzymki znajdą się Ołomuniec, Święty Hostyń i Praga. Oprócz zwiedzania wielu pięknych miejsc – licznych kościołów, sanktuariów i katedr na uwagę zasługuje wieczorny rejs statkiem po Wełtawie, podczas którego podziwiać będzie można uroki czeskiej stolicy w blasku świateł. Nie zabraknie także degustacji czeskich knedlików i innych  specjałów z których słynie czeska kuchnia. Koszt pielgrzymki wynosi 1090 zł oraz 55 euro – płatne u pilota w autokarze. Cena zawiera przejazd komfortowym autokarem, noclegi w pokojach 2 i 3 osobowych, wyżywienie, ubezpieczenie i opiekę doświadczonego pilota. Więcej szczegółów można przeczytać w programie pielgrzymki. Jest możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia obejmującego koszty  rezygnacji z pielgrzymki spowodowane wypadkiem losowym, kwarantanną lub nagłym zachorowaniem. Cena ubezpieczenia 80 zł. Nie jest wymagany certyfikat covidowy. Zapisy u ks. Roberta. Przy zapisie zaliczka w wysokości 500 zł, a pozostała kwota płatna do 22 maja  br. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Program pielgrzymki można odebrać w zakrystii.

 

 

 

Program Rekolekcji Wielkopostnych 2022
26/03

 

Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Wojciech Mazurek – wikariusz z Bazyliki Mniejszej w Gorlicach pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Serdecznie zapraszamy!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.