Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

'7 metrów na ziemią' - kanał YOUTUBE ks. Piotra Olechowskiego
25/10

Na kanale YOUTUBE „7 metrów nad ziemią”, którego autorem jest ks. Piotr Olechowski możemy obejrzeć ciekawy materiał o naszym kościele. Serdecznie dziękujemy ks. Piotrowi i zapraszamy do oglądania!

 

Link do oglądania filmu

Zmarł Czesław Juruś
21/10

Zmarł śp. Czesław Juruś, zamieszkały w Jurusiowych Potokach. Jego pogrzeb będzie w piątek – 23 października 2020 r. – rozpoczęcie na cmentarzu o godz. 13.00 a po zakończonym pochówku – o godz. 13.30 – zostanie odprawiona w kościele Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Czesław Nalepa
19/10

Zmarł śp. Czesław Nalepa, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 22 października 2020 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, godzinę wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Wytyczne bp. Jana Wątroby w związku ze stanem epidemii
17/10

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył naszego Rodaka o. Romana Michalca
28/09

Miło jest poinformować, że nasz Rodak – o. Roman Michalec, ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów, w miniony czwartek – 24 września 2020r. w siedzibie parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Stuttgarcie, z rąk Konsula Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium Pana Marcina Króla odebrał Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Medalem tym o. Roman został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudę, za szczególne zasługi w służbie Państwu i społeczeństwu. Planowo medal ten miał zostać wręczony w czerwcu, w czasie pielgrzymki do Elwangen-Schönenberg, która jednak z powodu pandemii została odwołana. Gratulujemy naszemu Rodakowi, o. Romanowi tego odznaczenia.

 

Wiadomość ze strony:

http://www.pmk-stuttgart.org/index.php?option=com_content&view=featured&Itemid=101

Pielgrzymka Parafialna do Częstochowy
26/09

Ks. Robert organizuje parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, w sobotę – 17 października. W programie pielgrzymki jest Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej, czas na prywatną modlitwę i zwiedzanie Jasnej Góry a na zakończenie pielgrzymki wieczorny relaks na krakowskim Rynku. Wyjazd o godz. 5.30 a powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu – zawierający przejazd autokarem, ceny parkingów, ubezpieczenie oraz ofiarę na Sanktuarium a także obiad wynosi 120 zł. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej naszej Parafii. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie należy podać numer PESEL potrzebny do ubezpieczenia. Konieczne będą także maseczki zasłaniające usta i nos.

 

Zmarł Stanisław Grzyb
02/09

Zmarł śp. Stanisław Grzyb, zamieszkały na Kurpielu. Jego pogrzeb będzie w piątek – 4 września 2020 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.30, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Stefan Roman
24/07

Zmarł – pochodzący z naszej Parafii – śp. Stefan Roman, Tato ks. Piotra Romana, obecnego proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Gładyszowie. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 28 lipca 2020 o godz. 11.00 w parafii Rożnowice. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Zofia Soczek
22/07

Zmarła śp. Zofia Soczek, z domu Rutana. Jej pogrzeb będzie w piątek – 24 lipca 2020 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Łucja Świerczek
15/07

Zmarła śp. Łucja Świerczek, z domu Trzeciak, zamieszkała w Nagórzu Południe. Jej pogrzeb będzie w piątek 17 lipca 2020 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.