Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarł Edward Kurowski
04/12

Zmarł śp. Edward Kurowski, zamieszkały na Wygonie. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 6 grudnia 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Helena Przybyło
02/12

Zmarła śp. Helena Przybyło, z domu Szynal, zamieszkała n Polach Szarowicza. Jej pogrzeb będzie w sobotę – 3 grudnia 2022 r. o godz. 9.30, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Mieczysław Szary
26/11

Zmarł śp. Mieczysław Szary, zamieszkały na Maślakowicach. Jego pogrzeb będzie w niedzielę – 27 listopada 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Eugeniusz Rutana
21/11

Zmarł śp. Eugeniusz Franciszek Rutana, zamieszkały na Maślakowicach. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 22 listopada 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, 40 minut wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Helena Ryndak
19/11

Zmarła śp. Helena Ryndak, z domu Bochenek, zamieszkała na Kamieńcu. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek – 21 listopada 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Teraz czas na pomysł w sprawie budynku Starej Szkoły w Binarowej
11/11

Fundacja 'Most The Most' zwraca się z prośbą o zaangażowanie się mieszkańców Binarowej i zgłaszanie pomysłów na funkcje, które budynek Starej Szkoły w Binarowej będzie pełnił po przeprowadzeniu prac modernizacyjnych. 

Na stronie Fundacji należy kliknąć 'zgłoś pomysł', wypełnić formularz i na koniec go wysłać. Wszystko jest dość proste. Fundacja prosi o skonsultowanie pomysłów z sąsiadami i bliskimi - to ważne, ponieważ obiekt Starej Szkoły ma służyć naszej, binarowskiej Społeczności. Zatem - do dzieła! Prosimy także o zaangażowanie się na tym etapie naszych binarowskich Rodaków oraz życzliwych nam Przyjaciół.

 

Link do strony internetowej Fundacji Most The Most

Budynek Starej Szkoły w Binarowej zwyciężył w Konkursie Nasz Zabytek
05/11

Zmarł Janusz Lenard
31/10

Zmarł śp. Janusz Lenard, zamieszkały w Rynku. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 3 listopada 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, 40 minut wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Tadeusz Sendecki
28/10

Zmarł śp. Tadeusz Sendecki, zamieszkały w Nagórzu Południe. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek – 31 października 2022 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zaproszenie na Procesję Różańcową do Kapliczki w Zielonej Ulicy
24/09

W I niedziele października, jak co roku spotykamy się przy Kapliczce w Zielonej Ulicy z racji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, gdzie o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. W kościele nie będzie więc wtedy nabożeństwa różańcowego i popołudniowej Mszy św. Zapraszamy za to na Procesję Różańcową do Kapliczki w Zielonej Ulicy. Wyjście z parkingu przy kościele o godz. 14.00.  Będziemy mieli do pokonania dystans 3 km. Serdecznie zapraszamy Parafian oraz Sąsiadów do udziału w Pielgrzymce i wspólnej modlitwy razem z Parafianami z Zielonej Ulicy.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.