Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarła Helena Bartyzel
14/09

Zmarła śp. Helena Bartyzel. Pochodziła z naszej Parafii, w ostatnim czasie mieszkała w Krakowie ale jej wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jej pogrzeb będzie we wtorek – 19 września 2023 r. o godz. 12.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Łucja Juruś
12/09

Zmarła śp. Łucja Juruś z domu Rutana, zamieszkała w Jurusiowych Potokach. Jej pogrzeb będzie w czwartek – 14 września 2023 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 15.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zaproszenie na Pielgrzymkę do Krzyża na Kamieńcu
10/09

W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. W tym dniu tradycyjnie spotykamy się przy Krzyżu na Kamieńcu, gdzie o godz. 17.00 będzie odprawiona Msza św. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Krzyża na Kamieńcu. Wyjście z parkingu przy Starej Szkole w Binarowej o godz. 16.00. Będziemy mieli do pokonania dystans 3 km. Serdecznie zapraszamy Parafian oraz Sąsiadów do udziału w Pielgrzymce i wspólnej modlitwy razem z Parafianami z Kamieńca.

 

Parafialny wyjazd w Beskid Wyspowy
02/09

Ks. Patryk zaprasza na parafialny wyjazd w Beskid Wyspowy. Termin – sobota, 16 września br. W planie Msza Święta w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, następnie 12-kilometrowy szlak z Przełęczy Rydza-Śmigłego przez Mogielicę do Szczawy i obiadokolacja w Łącku. Powrót na godzinę 20.00. Szczegóły i zapisy w zakrystii i u ks. Patryka. Koszt wyjazdu 90 zł.

Ks. Patryk serdecznie zaprasza!

Zmarł Franciszek Sekuła
17/08

Zmarł śp. Franciszek Sekuła, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 19 sierpnia 2023 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Kazimierz Figura
28/07

Zmarł śp. Kazimierz Figura, zamieszkały w Nagórzu Południe. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek – 31 lipca 2023 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Wilhelm Michalec
25/07

Zmarł śp. Wilhelm Michalec, zamieszkały w Zielonej Ulicy. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 29 lipca 2023 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Dokumentacja foto i video z Jubileuszu 675 rocznicy lokacji Binarowej w wykonaniu Krzysztofa i Arkadiusza Kamińskich
30/06

Nasi Parafianie, Panowie Krzysztof Kamiński z synem Arkadiuszem podjęli się bardzo odpowiedzialnego a jednocześnie ważnego i trudnego zadania – dokumentacji fotograficznej i filmowej wydarzeń Jubileuszowych. Dzięki ich talentowi, precyzji i doświadczeniu zostały udokumentowane bardzo bogatą galerią fotograficzną następujące wydarzenia: Zlot Pojazdów Zabytkowych, Finał rozgrywek w piłkę nożną „Final Four” oraz Festyn „Niedziela Jubileuszowa”. Nadto nasi Parafianie nagrywali także materiał filmowy – z ziemi i z drona. Dzięki temu powstały filmy ze Zlotu Pojazdów Zabytkowych, koncertu gwiazdy wieczoru, Zespołu „TerazMy” oraz z przedstawienia LED SHOW w wykonaniu Teatru ERGO z Gorlic. 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi oraz Panu Arkadiuszowi za podjęcie się tego zadania, za poświęcony czas, za profesjonalizm oraz artyzm opracowanych materiałów fotograficznych i filmowych.

 

Niniejszym zgłaszamy naszych Parafian-Artystów do Nagrody Oskara w roku 2024 w kategoriach:

  • Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny
  • Najlepsze zdjęcia
  • Najlepszy montaż

Na profilu Facebook naszej Parafii można oglądać galerie fotograficzne następujących wydarzeń:

 

Zlot Pojazdów Zabytkowych w Binarowej – 18.06.2023 r.

Festyn „Niedziela Jubileuszowa” – foto z drona – 25.06.2023 r.

Festyn „Niedziela Jubileuszowa” – foto Reportera – 25.06.2023 r.

 

https://www.facebook.com/parafiabinarowa

 

Na parafialnym kanale YOUTUBE można oglądać filmy z następujących wydarzeń:

 

Zlot pojazdów Zabytkowych i migawka z meczu „Final Four” – 18.06.2023 r.

             Oglądaj tutaj

 

 

Koncert Zespołu „TerazMy” – 25.06.2023 r.

             Oglądaj tutaj 

 

 

Występ LED SHOW w wykonaniu Teatru ERGO z GCK – 25.06.2023 r.

             Oglądaj tutaj 

 

Serdecznie zapraszamy!

Zmarł Stefan Swołkowicz
27/06

Zmarł śp. Stefan Swołkowicz, zamieszkały w Nagórzu Południe. Jego pogrzeb będzie w środę – 28 czerwca 2023 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Alfreda Juruś
10/06

Zmarła śp. Alfreda Juruś, z domu Gębarowska, zamieszkała w Zielonej Ulicy. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek 12 czerwca 2023 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.