Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarł Antoni Michalec
06/12

Zmarł śp. Antoni Michalec, zamieszkały w Nadolu Północ. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 9 grudnia 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Adwent - nowy rok liturgiczny i duszpasterski - zapraszamy na Roraty!
27/11

W pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa” a mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie Słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania są Roraty. W naszym kościele będą one codziennie o godz. 7.00. Tylko w środy ze względu na Nowennę do Matki Bożej Roraty będą o godz. 17.00. Zapraszamy serdecznie – niech to będzie znak naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść. Przez 20 dni powszednich tegorocznego Adwentu wraz z Maryją i św. Józefem będziemy wędrować z Nazaretu do Betlejem i zatrzymywać się w miejscach związanych z Ewangelią. Wędrówkę będziemy dokumentować na mapie Ziemi Świętej, która jest plastyczną dekoracją adwentową. Dzieci uczestniczące w Roratach będą codziennie otrzymywały obrazki do wyklejania adwentowej planszy. Jeszcze raz zapraszamy do licznego udziału w Roratach – tak dzieci, młodzież, jak i dorosłych Parafian.

Zmarła Julia Bochenek
18/11

Zmarła śp. Julia Bochenek, z domu Pyzik, zamieszkała na Kamieńcu. Jej pogrzeb będzie w niedzielę 21 listopada 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Jan Kamiński
03/11

Zmarł śp. Jan Kamiński. Był nauczycielem wychowania fizycznego a w latach 2007 – 2012 Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Binarowej. Jego pogrzeb odbędzie się w kościele pw. św. Anny w Bieczu w piątek – 5 listopada 2021 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 11.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Dotacje dla Parafii w Binarowej w roku 2021
08/10

W roku 2021 Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Binarowej realizuje następujące zadania z zakresu prac remontowo-konserwatorskich z udziałem środków publicznych:

 

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu:

Tytuł zadania:

Binarowa, kościół pw. Św. Michała Archanioła, zakrystia (XVII w.): konserwacja malowideł ściennych i polichromowanych szaf zakrystyjnych

Koszt zadania: 230 000,00 zł, dotacja: 230 000,00 zł

 

Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków

Tytuł zadania:

BINAROWA, kościół pw. św. Michała Archanioła - remont instalacji elektrycznej, montaż wyłącznika ppoż, wykonanie zasilania z sieci energetycznej

Koszt zadania: 80 712,99 zł, dotacja: 38 000,00 zł, udział Parafii: 42 712,99 zł

 

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Tytuł zadania:

Binarowa, kościół pw. św. Michała Archanioła, ok. 1500 r., konserwacja drewnianego, polichromowanego sakramentarium z XVII w. w zakrystii

Koszt zadania: 24 445 zł, dotacja 24 000,00 zł, udział Parafii: 445,00 zł

 

Stowarzyszenie Liga Polskich Miast i Miejsc UNESCO

Tytuł zadania:

Prace konserwatorskie przy obrazach sztalugowych na płótnie w drewnianych ramach (ok. 1725 r.): św. Jan, św. Kazimierz Królewicz z kościoła pw. św. Michała Archanioła w Binarowej:

Koszt zadania: 12 040 zł, dotacja: 6 000,00 zł, udział Parafii 6 040,00 zł

 

Powiat Gorlicki

Tytuł zadania:

Konserwacja obrazu sztalugowego św. Łukasz – na płótnie w drewnianej ramie z kościoła pw. św. Michała Archanioła w Binarowej

Koszt zadania: 10 350,00 zł, dotacja: 5 000,00 zł, udział Parafii: 5 350,00 zł

 

Urzędom oraz instytucjom, które pomagają w realizowanych pracach remontowo-konserwatorskich oraz Osobom, które wspierają starania w pozyskiwaniu środków finansowych Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła składa serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać!”.

Zmarła Władysława Grzyb
08/10

Zmarła śp. Władysława Grzyb z domu Frydrych, zamieszkała na Kurpielu. Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 10 października 2021 r. O godz. 13.00 Msza św. pogrzebowa, pół godziny wcześniej  wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Stanisław Gawilk
11/09

Zmarł śp. Stanisław Gawlik, zamieszkały w Zielonej Ulicy.  Jego pogrzeb będzie we wtorek – 14 września 2021 r. o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł ks. mgr Henryk Bielak
11/08

Zmarł śp. Ks. mgr Henryk Bielak – emerytowany rektor rektoratu Śmigno, rezydent w parafii pod wezwaniem św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Od 26 czerwca 1984 roku do 22 czerwca 1989 roku był Wikariuszem w naszej Parafii.

Jego pogrzeb odbędzie się w piątek – 13 sierpnia. Wprowadzenie ciała do kościoła w Śmignie o godz. 10.00. Msza święta pogrzebowa w kościele w Śmignie o godz. 15.00, a następnie ciało śp. Księdza Henryka zostanie złożone na cmentarzu w Lisiej Górze.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

Komunikat ze strony internetowej Diecezji Tarnowskiej

Pielgrzymka Parafialna - Sanktuaria Mazur
02/07

Pielgrzymka Parafialna - Sanktuaria Mazur

Na zakończenie wakacji w dniach 20 – 22 sierpień 2021/ piątek, sobota, niedziela /  organizowana jest parafialna 3 dniowa pielgrzymka na Mazury. Program jest bardzo bogaty, warto zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, które kryje Polska.

Na uwagę zasługuje Sanktuarium w Gietrzwałdzie, jedyne miejsce w Polsce, w którym miały miejsce objawienia Matki Bożej zatwierdzone przez Kościół. Innym ważnym miejscem jest Sokółka – w kościele św. Antoniego będzie możliwość indywidualnej  adoracji Najświętszego Sakramentu i korporału, na którym umieszczona jest Hostia, która zmieniła się w żywą tkankę mięśnia sercowego. Na pielgrzymim szlaku znajdzie się Święta Lipka, Wigry, Augustów, Studzieniczna, Suchowola, Okopy, Kruszyniany i Białystok.

Z innych atrakcji, które będą czekały na pielgrzymów to rejs statkiem przez jezioro Necko i Studzieniczne, degustacja dań w tatarskiej jurcie, a także dla chętnych muzyczny wieczór z dancingiem w słynnej augustowskiej restauracji Albatros, o której śpiewał Janusz Laskowski.

Koszt pielgrzymki dla grupy 40 osób to 750 zł plus 120 zł płatne u pilota w autobusie. Dla chętnych możliwość dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z pielgrzymki na skutek zachorowania na Covid 19 w cenie 45 zł. Cena zawiera między innymi przejazd komfortowym autokarem, wyżywienie, noclegi w pokojach 2 i 3 osobowych oraz opiekę pilota pielgrymki.

Zapisy od dzisiaj przez 3 kolejne niedziele. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 200 zł, pozostała suma do zapłaty na początku sierpnia. Szczegółowy program do zabrania w zakrystii. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Roberta.

Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania i zapisów gdyż to, co zobaczymy pozostaje na zawsze w naszej pamięci i sercu, a druga taka okazja może się nie powtórzyć.

Artykuł o Jubileuszu 60-lecia Kapłaństwa ks. dr Zbigniewa Bielamowicza w 'Niedzieli Rzeszowskiej'.
26/06

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.