Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

2 Zlot Pojazdów Zabytkowych Binarowa 2024
12/07

2. Zlot Pojazdów Zabytkowych Binarowa 2024

 

Serdecznie zapraszamy do oglądania relacji FOTO uczestników 2 Zlotu Pojazdów Zabytkowych Binarowa 2024

 

https://www.facebook.com/parafiabinarowa

Parafialna Pielgrzymka do Markowej, do bł. Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci
13/06

Zapraszamy do oglądnięcia relacji FOTO z Pilegrzymki do bł. Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów

 

https://www.facebook.com/parafiabinarowa 

Zmarł Ryszard Piekarz
12/05

Zmarł śp. Ryszard Piekarz, zamieszkały na Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie we wtorek – 14 maja 2024 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarła Maria Firszt
10/05

Zmarła śp. Maria Firszt, z domu Juruś, zamieszkała w Nagórzu Północ.  Jej pogrzeb będzie w niedzielę – 12 maja 2024 r. o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Pielgrzymka Parafialna do Markowej
06/04

 

Serdecznie zapraszamy!

Życzenia na Wielkanoc 2024
30/03

Wyznajemy w „Credo”:

„ukrzyżowan, umarł i pogrzebion, zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał”.

 

 

Drodzy Parafianie, nasi Goście i Przyjaciele!

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzmy,

aby Zmartwychwstały obdarzył Was i Waszych najbliższych swoim błogosławieństwem!

Niech ożywia w Was to, co umarło, niech przywróci do życia Wasze miłości, przyjaźnie,

niech rozbudzi i umocni Wasze nadzieje i pomoże ziścić się Waszym planom.

Umocnijcie Waszą wiarę w zmartwychwstanie Jezusa i w to, że ono bezpośrednio dotyczy także każdego z nas!

 

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

 

Duszpasterze z Binarowej!

 

P.S.

Na fotografii scena z polichromii w prezbiterium naszego kościoła dla wytłumaczenia obrazem słów z Wyznania Wiary

Zmarł Stefan Słota
26/03

Zmarł śp. Stefan Słota. W ostatnim czasie mieszkał w Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach ale jego wolą było spocząć na naszym cmentarzu. Jego pogrzeb będzie w środę – 27 marca 2024 r. o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Porządek nabożeństw i adoracji Triduum Paschalnego i Wielkanocy 2024
24/03

Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wchodzimy w głębokie przeżywanie Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego  W tych świętych dniach odnajdziemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. Zapraszamy wszystkich Parafian i naszych Przyjaciół do głębokiego przeżywania Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenia w historii zbawienia. Trwajmy blisko Pana Jezusa, który cierpiał i umarł za nas, dla naszego zbawienia, aby radość poranka zmartwychwstania wypełniła nasze serca. Poniżej program nabożeństw i adoracji Triduum Paschalnego.

 

Plakat Rekolekcji Szkolnych 2024
09/03

Zmarła Leokadia Juruś
23/02

Zmarła śp. Leokadia Juruś, zamieszkała na Kamieńcu. Jej pogrzeb będzie w sobotę – 24 lutego 2024 r. o godz. 15.30, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.