Rzymskokatolicka
Parafia św. Michała
w Binarowej

Dodatkowe informacje

Zmarła Leokadia Juruś
23/02

Zmarła śp. Leokadia Juruś, zamieszkała na Kamieńcu. Jej pogrzeb będzie w sobotę – 24 lutego 2024 r. o godz. 15.30, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Piotr Urzędowski
08/02

Zmarł śp. Piotr Urzędowski, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie w sobotę – 10 lutego 2024 r. o godz. 15.30, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zaproszenie na pielgrzymko-wycieczkę do Chorwacji
03/02

Ks. Patryk zaprasza na pielgrzymko-wycieczkę do Medjugorie, Neum i Dubrownika. Planowany termin: 25 – 29 czerwca br. Program wyjazdu poniżej, zapisy i szczegółowe informacje u ks. Patryka. Serdecznie zapraszamy!

 

Zmarła Anna Mikrut
29/01

Zmarła śp. Anna Mikrut, z domu Bajorek, zamieszkała w Jurusiowych Potokach. Jej pogrzeb będzie w środę – 31 stycznia 2024 r. o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłej do kościoła. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Stanisław Przybycień
27/01

Zmarł śp. Stanisław Przybycień, zamieszkały w Nagórzu Północ. Jego pogrzeb będzie w poniedziałek – 29 stycznia 2024 r. o godz. 13.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zmarł Krzysztof Lenard
16/01

Zmarł śp. Krzysztof Lenard, zamieszkały na Wygonie. Jego pogrzeb będzie w czwartek – 18 stycznia 2024 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 14.00, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zaproszenie na Jasełka KSM-u
05/01

Zaproszenie na Jasełka 2024

W niedzielę – 14 stycznia, o godz. 12.00 – w naszym kościele,

młodzież z KSM-u przedstawi Jasełka.

Nasi młodzi artyści serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców naszej Parafii. Warto!!!

 

 

Życzenia na Nowy Rok 2024
31/12

 

U progu nowego roku kalendarzowego 2024 wszystkim Wam, Drodzy Parafianie i naszym Przyjaciołom

składamy najlepsze noworoczne życzenia:

zdrowia, spełnienia dobrych planów i zamierzeń oraz obfitości Bożych łask.

Niech dobry Bóg opromienia każdy dzień rozpoczętego roku swoją łaską i błogosławieństwem.

Życzymy siły i nadziei w pokonywaniu codziennych trudności

a Maryja Boża Rodzicielka niech wyprasza wszystkim Wam szczególne błogosławieństwo.

 

Duszpasterze z Binarowej

Życzenia na Boże Narodzenie 2023
23/12

 

„Zwiastuję wam radość wielką…. dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”(Łk 2,10-11)

 

Drodzy Parafianie i Przyjaciele naszej Parafii!

 

Niech słowa Aniołów oraz radość towarzyszą nam w świętowaniu pamiątki narodzin naszego Pana. Zachęceni tymi słowami, dzielmy się prawdą, że narodził się nam Zbawiciel, Mesjasz, Pan. Dzielmy się tą wielką radością ze wszystkimi, których spotkamy, życząc sobie wzajemnie, by Nowonarodzony nasz Pan i Odkupiciel opromieniał każdy dzień swoją obecnością, by nas umacniał i wspierał, by nam błogosławił i hojnie udzielał swojej łaski oraz wszelkiego dobra.

Ciemność nocy w Betlejem zaświadczyła o narodzinach Mesjasza. Jezus przynosi ze sobą na świat nadzieję. Nadzieją człowieka jest blask, który niesie mu sam Jezus. Tylko Jezus jest zdolny rozproszyć wszelki mrok panujący na świecie. Chrystus przychodzi na świat, bo pragnie rozjaśnić mroki ludzkich serc. Pamiętajmy, że przy betlejemskim żłobie obok Maryi, Józefa, aniołów i pasterzy znajduje się miejsce dla każdego z nas. Każdy jest zaproszony, aby iść za Jezusem – prawdziwą Światłością.

 

Całej Wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne Święta, składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego!

 

Duszpasterze z Binarowej

 

(na fotografii scena z parapetu chóru w naszym kościele)

Zmarł Tadeusz Kordek
17/12

Zmarł śp. Tadeusz Kordek, zamieszkały w Nadolu Południe. Jego pogrzeb będzie w środę – 20 grudnia 2023 r. Msza św. pogrzebowa o godz. 13.30, pół godziny wcześniej wprowadzenie ciała Zmarłego do kościoła. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka parafia św. Michała Archanioła, siedziba: Biecz, Binarowa 409.